Իոաննիսյանը խուլիգանության հատկանիշներով հաղորդում է ներկայացրել Ավետ Կոնջորյանի դեմ
«Ավետ Կոնջորյանի կողմից հրապարակային կերպով (մեքենայի մեջից` փողոցում) առերևույթ սեռական բնույթի հայհոյանքներ հնչեցնելու դեպքով խուլիգանության հատկանիշներով հաղորդում ենք ներկայացրել դատախազություն։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումում» մենք դատապարտում ենք ցանկացած բռնություն, բայց նաև անընդունելի ենք համարում փողոցում սեռական բնույթի հայհոյանքներ բղավելը։ Վերջինս, ինչպես և բռնությունը, քրեական օրենսգրքով արգելված արարքներ են։
Եվ, քանի որ բռնության դեպքով իրավապահներն արդեն իսկ զբաղվում էին, իսկ առերևույթ խուլիգանության (հայհոյանքներ բղավելու) դեպքով` ոչ, և, քանի որ հանցագործության ենթադրյալ կատարողի եղբայրը բարձրաստիճան պաշտոնատար անձ է (ու ռիսկ կա, որ իրավապահները աչք փակեն դրա վրա) վերջինիս մասով հաղորդում ներկայացրեցինք։
Մենք պետք է պայքարենք, որ փողոցում/հրապարակային սեռական բնույթի հայհոյանք հնչեցնողների նկատմամբ իրավապահները դրսևորեն միանման պահվածք` անկախ այդ անձանց (կամ նրանց մերձավոր ազգականների) կարգավիճակից»:

"Regarding the incident where Avet Konjoryan publicly (from a car on the street) uttered apparent sexual insults, we have submitted a report to the prosecutor's office with the characteristics of hooliganism."
"In the Union of Informed Citizens, we condemn any violence, but we also consider it unacceptable to shout sexual insults in the street. The latter, like violence, are acts prohibited by the criminal code."
And since law enforcement was already dealing with the case of violence, but not with the apparent hooliganism (shouting insults), and since the alleged perpetrator's brother is a high-ranking official (and there is a risk that law enforcement may turn a blind eye to this), we submitted a report regarding him.
We must fight for law enforcement to exhibit uniform behavior towards those who shout sexual insults in public/street, regardless of the status of those individuals (or their close relatives)."