Իոաննիսյանը խուլիգանության հատկանիշներով հաղորդում է ներկայացրել Ավետ Կոնջորյանի դեմ
«Ավետ Կոնջորյանի կողմից հրապարակային կերպով (մեքենայի մեջից` փողոցում) առերևույթ սեռական բնույթի հայհոյանքներ հնչեցնելու դեպքով խուլիգանության հատկանիշներով հաղորդում ենք ներկայացրել դատախազություն։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումում» մենք դատապարտում ենք ցանկացած բռնություն, բայց նաև անընդունելի ենք համարում փողոցում սեռական բնույթի հայհոյանքներ բղավելը։ Վերջինս, ինչպես և բռնությունը, քրեական օրենսգրքով արգելված արարքներ են։
Եվ, քանի որ բռնության դեպքով իրավապահներն արդեն իսկ զբաղվում էին, իսկ առերևույթ խուլիգանության (հայհոյանքներ բղավելու) դեպքով` ոչ, և, քանի որ հանցագործության ենթադրյալ կատարողի եղբայրը բարձրաստիճան պաշտոնատար անձ է (ու ռիսկ կա, որ իրավապահները աչք փակեն դրա վրա) վերջինիս մասով հաղորդում ներկայացրեցինք։
Մենք պետք է պայքարենք, որ փողոցում/հրապարակային սեռական բնույթի հայհոյանք հնչեցնողների նկատմամբ իրավապահները դրսևորեն միանման պահվածք` անկախ այդ անձանց (կամ նրանց մերձավոր ազգականների) կարգավիճակից»:

Иоаннисян подал заявление о хулиганстве против Авета Конжоряна.
«Объединение информированных граждан» руководитель Даниел Иоаннисян на своей странице в фейсбуке написал.
«В связи с публичным произнесением (из машины на улице) явных оскорблений сексуального характера со стороны Авета Конжоряна мы подали заявление в прокуратуру по признакам хулиганства.
«В Объединении информированных граждан мы осуждаем любое насилие, но также считаем недопустимым кричать оскорбления сексуального характера на улице. Последнее, как и насилие, является преступлением, запрещенным уголовным кодексом.»
И поскольку правоохранительные органы уже занимались делом о насилии, а по делу явного хулиганства (крики оскорблений) - нет, и поскольку брат предполагаемого преступника является высокопоставленным должностным лицом (и существует риск, что правоохранительные органы закроют на это глаза), мы подали заявление по его делу.
Мы должны бороться за то, чтобы правоохранительные органы проявляли одинаковое поведение по отношению к тем, кто произносит оскорбления сексуального характера на улице/в общественных местах, независимо от статуса этих лиц (или их близких родственников)»: