Մշտական ռեժիմով աշխատանք է տարվում Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու խնդիրը լուծելու համար. Փաշինյան
30-07-2026 16:15 Հայաստան Քաղաքականություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վստահեցրել է, որ մշտական ռեժիմով աշխատանքն է տարվում Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու խնդիրը լուծելու համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է Կառավարության նիստին հաջորդած ճեպազրույցի ընթացքում։«Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու նպատակով մեր պետական ինստիտուտներն ամենօրյա ռեժիմով աշխատում են, որպեսզի նախ տեղեկատվությունը ճշտեն, որտեղ հնարավոր է ՝ աջակցություն ցուցաբերեն։ Մեր նախկին փորձը ցույց է տվել, որ աշխատանքը շատ թե քիչ արդյունավետ է այն պարագայում, երբ արվում է լուռ և կոնֆիդենցիալ, ինչն արվում է նաև այժմ»,- ասաց Փաշինյանը։

Work is being carried out on a permanent basis to resolve the issue of releasing Armenian prisoners of war held in Azerbaijan, said Pashinyan.
30-07-2026 16:15 Armenia Politics
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has assured that work is being carried out on a permanent basis to resolve the issue of releasing Armenian prisoners of war held in Azerbaijan.
According to «Armenpress», Pashinyan made this statement during a press briefing following a Government meeting. «Our state institutions are working on a daily basis to release Armenian prisoners of war held in Azerbaijan, to first clarify the information and, where possible, provide assistance. Our previous experience has shown that the work is somewhat effective when it is done quietly and confidentially, which is also being done now,» Pashinyan said.