Խնդիրը հետևյալն է․ կամ էքսկլյուզիվ են հարաբերությունները կամ հարաբերությունները չպետք է լինեն, մենք չեն ընդունում դա․ Փաշինյանը՝ ՀՀ-ՌԴ հարաբերությունների մասին
30-07-2026 12:52 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am Ես Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների պատասխանատուն եմ, ես հայ-ռուսական հարաբերությունների պատասխանատուն չեմ և հայ-ռուսական հարաբերություններն ուրիշ բան են և մենք տեսնում ենք, որ տեղ-տեղ ուրիշ բովանդակություն ունեն։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
«Խնդիրը հետևյալի մեջ է․ ՀՀ-ն որոշել է ունենալ այլընտրանքներ, այդ թվում ՝ քաղաքական առումով։ Ռուսաստանը խնդիր է տեսնում այդտեղ։ Խնդիրը հետևյալն է․ կամ էքսկլյուզիվ են հարաբերությունները կամ հարաբերությունները չպետք է լինեն, մենք չեն ընդունում դա»,-ասել է Փաշինյանը։

The issue is as follows: either the relationships are exclusive or there should be no relationships at all, we do not accept that. - Pashinyan on Armenia-Russia relations.
30-07-2026 12:52 Armenia Politics
tert.am I am responsible for Armenia-Russia relations, I am not responsible for Armenian-Russian relations, and Armenian-Russian relations are something else, and we see that they have different content in different places. This was stated by Nikol Pashinyan during a press briefing.
«The issue is as follows: Armenia has decided to have alternatives, including politically. Russia sees a problem there. The issue is this: either the relations are exclusive or there should be no relations at all, we do not accept that,» Pashinyan said.