Խնդիրը հետևյալն է․ կամ էքսկլյուզիվ են հարաբերությունները կամ հարաբերությունները չպետք է լինեն, մենք չեն ընդունում դա․ Փաշինյանը՝ ՀՀ-ՌԴ հարաբերությունների մասին
30-07-2026 12:52 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am Ես Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների պատասխանատուն եմ, ես հայ-ռուսական հարաբերությունների պատասխանատուն չեմ և հայ-ռուսական հարաբերություններն ուրիշ բան են և մենք տեսնում ենք, որ տեղ-տեղ ուրիշ բովանդակություն ունեն։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
«Խնդիրը հետևյալի մեջ է․ ՀՀ-ն որոշել է ունենալ այլընտրանքներ, այդ թվում ՝ քաղաքական առումով։ Ռուսաստանը խնդիր է տեսնում այդտեղ։ Խնդիրը հետևյալն է․ կամ էքսկլյուզիվ են հարաբերությունները կամ հարաբերությունները չպետք է լինեն, մենք չեն ընդունում դա»,-ասել է Փաշինյանը։

Проблема заключается в следующем: либо отношения эксклюзивные, либо отношений не должно быть, мы это не принимаем, - Пашинян о отношениях Армении и России.
30-07-2026 12:52 Армения Политика
tert.am Я являюсь ответственным за отношения между Арменией и Россией, я не являюсь ответственным за армяно-российские отношения, и армяно-российские отношения — это другое, и мы видим, что в некоторых местах они имеют другое содержание. Об этом в ходе пресс-конференции заявил Никол Пашинян.
«Проблема заключается в следующем: Республика Армения решила иметь альтернативы, в том числе в политическом плане. Россия видит в этом проблему. Проблема заключается в следующем: либо отношения эксклюзивные, либо отношений не должно быть, мы это не принимаем»,- сказал Пашинян.