Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան նոր նախագահ ունի
Նախագահի միակ թեկնածուն եղել է ՀԲՖ գլխավոր քարտուղար Արթուր Նազարյանը, որը բաց քվեարկությամբ միաձայն ընտրվել է նախագահի պաշտոնում: Քվեարկությանը մասնակցել են ֆեդերացիայի 34 պատվիրակներից 33-ը: Արթուր Նազարյանը փոխարինեց ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար և 20 տարի ՀԲՖ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Հրաչյա Ռոստոմյանին:
Առաջիկա անելիքների ցանկում Արթուր Նազարյանը նշել է պետության հետ գործակցության ամրապնդումը, Սփյուռքի հետ կապերը խորացնելու և ավելի բազմաշերտ դարձնելու պլանները, Հայաստանի տարբեր տարիքային հավաքականների հետ կապված նպատակները, պատանեկան բասկետբոլի և կանոնավոր առաջնությունների բարելավումը, նաև բասկետբոլի Ա լիգայի զարգացումը:
Արթուր Նազարյանը երկար տարիներ զբաղեցրել է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը՝ համակարգելով կազմակերպչական, միջազգային և զարգացման ծրագրերը։

Федерация баскетбола Армении имеет нового президента
Состоялось внеочередное собрание Федерации баскетбола Армении, на котором был избран новый президент.
Единственным кандидатом на пост президента стал генеральный секретарь ФБА Артур Назарян, который единогласно был избран на эту должность открытым голосованием. В голосовании приняли участие 33 из 34 делегатов федерации. Артур Назарян сменил генерального секретаря НОК и 20-летнего президента ФБА Храчью Ростомяна:
В списке предстоящих задач Артур Назарян отметил укрепление сотрудничества с государством, планы по углублению и многослойному развитию связей с Диаспорой, цели, связанные с различными возрастными сборными Армении, улучшение юношеского баскетбола и регулярных чемпионатов, а также развитие баскетбольной Лиги А:
Артур Назарян на протяжении многих лет занимал должность генерального секретаря Федерации баскетбола Армении, координируя организационные, международные и программы развития.