Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան նոր նախագահ ունի
Նախագահի միակ թեկնածուն եղել է ՀԲՖ գլխավոր քարտուղար Արթուր Նազարյանը, որը բաց քվեարկությամբ միաձայն ընտրվել է նախագահի պաշտոնում: Քվեարկությանը մասնակցել են ֆեդերացիայի 34 պատվիրակներից 33-ը: Արթուր Նազարյանը փոխարինեց ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար և 20 տարի ՀԲՖ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Հրաչյա Ռոստոմյանին:
Առաջիկա անելիքների ցանկում Արթուր Նազարյանը նշել է պետության հետ գործակցության ամրապնդումը, Սփյուռքի հետ կապերը խորացնելու և ավելի բազմաշերտ դարձնելու պլանները, Հայաստանի տարբեր տարիքային հավաքականների հետ կապված նպատակները, պատանեկան բասկետբոլի և կանոնավոր առաջնությունների բարելավումը, նաև բասկետբոլի Ա լիգայի զարգացումը:
Արթուր Նազարյանը երկար տարիներ զբաղեցրել է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնը՝ համակարգելով կազմակերպչական, միջազգային և զարգացման ծրագրերը։

30-07-2026 16:36 Armenia Press release
The extraordinary meeting of the Basketball Federation of Armenia has taken place, during which a new president was elected.
The only candidate for president was Arthur Nazaryan, the Secretary General of the HBF, who was unanimously elected to the position through open voting. Out of the 34 delegates of the federation, 33 participated in the voting. Arthur Nazaryan replaced Hrachya Rostomyan, the Secretary General of the Armenian National Olympic Committee, who held the position of HBF president for 20 years:
In his list of upcoming tasks, Arthur Nazaryan mentioned strengthening cooperation with the state, plans to deepen and diversify ties with the Diaspora, goals related to various age national teams of Armenia, improving youth basketball and regular championships, as well as the development of the A League of basketball:
Arthur Nazaryan has held the position of Secretary General of the Basketball Federation of Armenia for many years, coordinating organizational, international, and development programs.