Վաղուց աճեցված ձուկ չեմ օգտագործում, հասկանում եմ՝ որակի խնդիր կա. կան, իհարկե, բարեխիղճ արտադրողներ. Փաշինյան
30-07-2026 12:16 Հայաստան Հասարակություն
armtimes.com  ՀՀ Կառավարության հերթական նիստի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ձկնաբուծարանների հետ կապված խնդիրներին ու հայտնել, որ ինքը վաղուց աճեցված ձուկ չի օգտագործում, քանի որ հասկանում է՝ որակական խնդիրներ կան:
«Կան արտադրողներ, որ բարեխիղճ են, կան՝ ոչ: Անձնական փորձս ասեմ, կրքեր կբորբոքեմ, բայց վաղուց այդ աճեցված ձուկը ես չեմ օգտագործում, վաղուց, քանի որ ակնհայտ է՝ խնդիր կա։ Պատահում է, որ ձկան հետ առնչվում ես և տեսնում ես՝ ճարպերը անբնական, տարօրինակ հոսում են:
Սրանք հարցեր են, որոնց պետք է անդրադառնալ: Պետք է սննդի որակի խնդիրների հետ առերեսվել»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

I do not use fish that has been grown for a long time; I understand that there is a quality issue. Of course, there are conscientious producers. Pashinyan
30-07-2026 12:16 Armenia Social
armtimes.com  During the regular meeting of the Armenian Government, Prime Minister Nikol Pashinyan addressed the issues related to fish farms and stated that he has not been consuming farmed fish for a long time because he understands that there are quality issues:
«There are producers who are conscientious, and there are those who are not. I will share my personal experience, it may stir up some emotions, but I have not been consuming that farmed fish for a long time, because it is obvious that there is a problem. Sometimes you come into contact with the fish and see that the fats are unnatural, strangely flowing out.»
These are questions that need to be addressed. We must confront the issues of food quality,» said Nikol Pashinyan: