Վաղուց աճեցված ձուկ չեմ օգտագործում, հասկանում եմ՝ որակի խնդիր կա. կան, իհարկե, բարեխիղճ արտադրողներ. Փաշինյան
30-07-2026 12:16 Հայաստան Հասարակություն
armtimes.com  ՀՀ Կառավարության հերթական նիստի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ձկնաբուծարանների հետ կապված խնդիրներին ու հայտնել, որ ինքը վաղուց աճեցված ձուկ չի օգտագործում, քանի որ հասկանում է՝ որակական խնդիրներ կան:
«Կան արտադրողներ, որ բարեխիղճ են, կան՝ ոչ: Անձնական փորձս ասեմ, կրքեր կբորբոքեմ, բայց վաղուց այդ աճեցված ձուկը ես չեմ օգտագործում, վաղուց, քանի որ ակնհայտ է՝ խնդիր կա։ Պատահում է, որ ձկան հետ առնչվում ես և տեսնում ես՝ ճարպերը անբնական, տարօրինակ հոսում են:
Սրանք հարցեր են, որոնց պետք է անդրադառնալ: Պետք է սննդի որակի խնդիրների հետ առերեսվել»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Давно выращенную рыбу не использую, понимаю, что есть проблемы с качеством. Есть, конечно, добросовестные производители. Пашинян
30-07-2026 12:16 Армения Общество
armtimes.com  Во время очередного заседания правительства Армении премьер-министр Никол Пашинян затронул проблемы, связанные с рыбоводческими хозяйствами, и сообщил, что он давно не употребляет выращенную рыбу, так как понимает, что существуют проблемы с качеством:
«Есть производители, которые добросовестны, а есть - нет. Скажу из личного опыта, я подниму волну, но давно уже не употребляю эту выращенную рыбу, давно, так как очевидно, что есть проблема. Бывает, что сталкиваешься с рыбой и видишь, что жиры текут ненормально, странно:
Это вопросы, которые нужно обсудить. Необходимо столкнуться с проблемами качества пищи»,- сказал Никол Пашинян: