Մելիքգյուղում 25-ամյա և 20-ամյա եղբայրները գրտնակի հարվածով uպանել են իրենց մորը
Բացահայտվել է Մելիքգյուղում 4 ամիս առաջ եղբայրների կողմից իրենց մորը կյանքից զրկած ու կիսակառույց շինությունում թաղած սպանությnւնը: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ Ոստիկանությունից:
Հուլիսի 22-ին Արագածոտնի մարզային վարչություն հաղորդում է ստացվել 1970 թվականին ծնված Ռ․ Մ․-ի անհետ կորելու մասին։
Արագածոտնի քրեական ոստիկանները, իրացնելով օպերատիվ տեղեկությունները, փաստական տվյալներ են ձեռք բերել, որ այս տարվա մարտ ամսին Մելիքգյուղ գյուղի իրենց բնակարանում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ 25-ամյա և 20-ամյա եղբայրները գրտնակի հարվածով սպանել են իրենց մորը՝ Ռ․ Մ․-ին։ Հանցագործությունը քողարկելու և հետքերը վերացնելու նպատակով դիակը նրանք տեղափոխել են նշված հասցեի հարևանությամբ գտնվող կիսակառույց շինություն և թաքցրել հողաշերտի տակ։
Հուլիսի 22-ին եղբայրները հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տեղափոխվել են Քրեական ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչություն, որտեղ նրանցից մեկը խոստովանել է կատարվածը։
Երիտասարդները և կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել նախաքննական մարմին։
Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում, մատնանշած վայրում՝ հողաշերտի տակ, հայտնաբերվել է 56-ամյա կնոջ դին։

In Melikgugh, 25-year-old and 20-year-old brothers have knocked down their mother with a rolling pin.
23-07-2026 16:00 Armenia Social
The murder of a mother by her two sons in Melikgugh, who buried her in an unfinished building four months ago, has been uncovered. This was reported by the Police of the Ministry of Internal Affairs.
On July 22, a report was received by the Aragatsotn regional department regarding the disappearance of R. M., born in 1970.
Aragatsotn criminal police, acting on operational information, obtained factual data indicating that in March of this year, during a domestic dispute in their apartment in Melikgugh village, the 25-year-old and 20-year-old brothers killed their mother, R. M., with a blunt object. To conceal the crime and eliminate traces, they transported the body to an unfinished building near the specified address and hid it under a layer of soil.
On July 22, the brothers were discovered, arrested, and taken to the Criminal Police of the Aragatsotn regional department, where one of them confessed to the crime.
The young men and the compiled documents have been sent to the investigative body.
Within the framework of the initiated criminal proceedings, the body of a 56-year-old woman was discovered at the indicated location, under the layer of soil.