Մելիքգյուղում 25-ամյա և 20-ամյա եղբայրները գրտնակի հարվածով uպանել են իրենց մորը
Բացահայտվել է Մելիքգյուղում 4 ամիս առաջ եղբայրների կողմից իրենց մորը կյանքից զրկած ու կիսակառույց շինությունում թաղած սպանությnւնը: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ Ոստիկանությունից:
Հուլիսի 22-ին Արագածոտնի մարզային վարչություն հաղորդում է ստացվել 1970 թվականին ծնված Ռ․ Մ․-ի անհետ կորելու մասին։
Արագածոտնի քրեական ոստիկանները, իրացնելով օպերատիվ տեղեկությունները, փաստական տվյալներ են ձեռք բերել, որ այս տարվա մարտ ամսին Մելիքգյուղ գյուղի իրենց բնակարանում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ 25-ամյա և 20-ամյա եղբայրները գրտնակի հարվածով սպանել են իրենց մորը՝ Ռ․ Մ․-ին։ Հանցագործությունը քողարկելու և հետքերը վերացնելու նպատակով դիակը նրանք տեղափոխել են նշված հասցեի հարևանությամբ գտնվող կիսակառույց շինություն և թաքցրել հողաշերտի տակ։
Հուլիսի 22-ին եղբայրները հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տեղափոխվել են Քրեական ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչություն, որտեղ նրանցից մեկը խոստովանել է կատարվածը։
Երիտասարդները և կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել նախաքննական մարմին։
Նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում, մատնանշած վայրում՝ հողաշերտի տակ, հայտնաբերվել է 56-ամյա կնոջ դին։

В Меликгюне 25-летние и 20-летние братья ударили свою мать по голове и сбили её с ног.
В Меликгюне раскрыто убийство, совершенное 4 месяца назад братьями, которые лишили жизни свою мать и похоронили её в недостроенном здании. Об этом сообщает МВД.
22 июля в региональное управление Арагацотна поступило сообщение о пропаже Р. М., родившегося в 1970 году.
Криминальная полиция Арагацотна, получив оперативную информацию, установила фактические данные о том, что в марте этого года во время возникшей ссоры по бытовым вопросам в их квартире в селе Меликгюн 25-летние и 20-летние братья убили свою мать Р. М. ударом по голове. С целью сок掩ть преступление и уничтожить улики, они перенесли тело в недостроенное здание, расположенное рядом с указанным адресом, и скрыли его под слоем земли.
22 июля братья были обнаружены, арестованы и доставлены в региональное управление криминальной полиции Арагацотна, где один из них признался в содеянном.
Молодые люди и составленные документы были направлены в следственные органы.
В рамках возбужденного уголовного дела в указанном месте, под слоем земли, было найдено тело 56-летней женщины.