Վարչապետը հրաժեշտ տվեց Կառավարությունում իրենց աշխատանքն ավարտող պաշտոնյաներին
1lurer.am  Այս կազմով մենք հանդիպում ենք վերջին անգամ, ուզում եմ ներկաներին շնորհակալություն հայտնել այս ընթացքում կատարած աշխատանքի համար: Բայց մեր մի շարք գործընկերներ, որոնք այստեղ ներկա են, հաջորդիվ գործունեության այլ ոլորտում են շարունակելու իրենց աշխատանքը: Մեր գործընկերների մի մասը տեղափոխվելու է խորհրդարան՝ պատգամավորի կարգավիճակով, և ես, շնորհակալություն հայտնելով նրանց, ուզում եմ նաև լսել նրանց այս առիթով: Այդ մասին Կառավարության՝ հուլիսի 30-ի նիստին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ առաջինը խոսքը տրամադրելով վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանին:
Արայիկ Հարությունյանը նախ վարչապետին շնորհակալություն հայտնեց, որ 5 տարի առաջ այդ պաշտոնը վստահեց իրեն: «Սա մեծ փորձառություն էր իրականում, և կարծում եմ՝ հետագա գործունեության ընթացքում այս փորձառությունը շատ օգտակար կլինի»,- ասաց նա:
ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ևս շնորհակալություն հայտնեց մոտ 2,5 տարվա համատեղ աշխատանքի համար՝ նշելով, որ բոլորի սինքրոն, արդյունավետ, հոգատար և փոխլրացնող աշխատանքի արդյունքում է, որ պետության համար առաջնահերթ համարվող մի քանի ուղղություններով հաջողվեց տեսանելի արդյունքներ ունենալ:
Կոտայքի մարզպետ Ահարոն Սահակյանը ևս շնորհակալություն հայտնեց վարչապետին պաշտոնը վստահելու համար. «Վստահեցնում եմ, որ մեծ պատասխանատվությամբ ստանձնում եմ նաև ԱԺ պատգամավորի մանդատը և կշարունակեմ ծառայել ՀՀ-ին»:
Նազելի Բաղդասարյանն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց ավելի քան 3 տարվա համատեղ աշխատանքի համար. «Լիահույս եմ, որ իմ համեստ հնարավորությունները կկարողանամ ծառայեցնել ի նպաստ Հայաստանի՝ վերադառնալով Ազգային ժողով»:
Փաշինյանը եզրափակեց՝ հայտարարելով, որ բոլոր այն ձեռքբերումները, որոնք ունեցել են այս ընթացքում, բոլորն իրենց ներդրումն ունեցել են:

Премьер-министр попрощался с чиновниками, завершающими свою работу в правительстве.
1lurer.am  Мы встречаемся в таком составе в последний раз, хочу поблагодарить присутствующих за проделанную работу в этот период. Но ряд наших коллег, которые здесь присутствуют, продолжат свою работу в других сферах деятельности. Часть наших коллег перейдет в парламент в статусе депутата, и я, поблагодарив их, также хочу услышать их по этому поводу. Об этом на заседании правительства 30 июля заявил премьер-министр Никол Пашинян, предоставив первое слово руководителю аппарата премьер-министра Араику Харутюняну.
Араик Харутюнян сначала поблагодарил премьер-министра за то, что 5 лет назад доверил ему эту должность. «Это был большой опыт на самом деле, и я думаю, что в дальнейшей деятельности этот опыт будет очень полезен», - сказал он:
Министр высоких технологий и промышленности Мхитар Айрапетян также поблагодарил за почти 2,5 года совместной работы, отметив, что благодаря синхронной, эффективной, заботливой и взаимодополняющей работе всех удалось добиться видимых результатов по нескольким направлениям, которые считаются приоритетными для государства:
Губернатор Котайкской области Арарат Сахакян также поблагодарил премьер-министра за доверие к должности. «Уверяю, что с большой ответственностью принимаю также мандат депутата Национального собрания и продолжу служить Республике Армения», - сказал он:
Назели Багдасарян, в свою очередь, поблагодарила за более чем 3 года совместной работы. «Я надеюсь, что смогу использовать свои скромные возможности на благо Армении, вернувшись в Национальное собрание», - сказала она:
Пашинян завершил, заявив, что все достижения, которые были достигнуты за это время, все внесли свой вклад: