Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում հայկական կողմի նոր հատուկ բանագնացի թեկնածության հարցը քննարկման փուլում է։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանն այդ մասին հայտնել է կառավարության նիստին հաջորդած ճեպազրույցի ընթացքում՝ «Արմենպրես»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան։
«Հատուկ բանագնացի հետ կապված որոշում դեռ չկա։ Թուրքիայի հետ հաղորդակցության ձևաչափով մենք պետք է որոշենք, թե ինչպես ենք շարունակելու աշխատանքը, ինչ տրամաբանությամբ և ինչ ֆորմատով, որպեսզի կայացնենք համապատասխան որոշումներ։ Այդ թեմայով հիմա քննարկումներ ընթանում են»,- ասաց Փաշինյանը։Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում հայկական կողմի նախկին հատուկ բանագնաց Ռուբեն Ռուբինյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կողմից առաջադրվել է 9-րդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահի թեկնածու։

Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan has announced that the issue of a new special envoy candidate from the Armenian side in the process of normalizing Armenian-Turkish relations is currently under discussion.
According to «Armenpress», Pashinyan made this statement during a press briefing following a cabinet meeting, in response to a question from an «Armenpress» correspondent.
«There is no decision yet regarding the special envoy. In terms of communication format with Turkey, we need to determine how we will continue our work, what logic and format we will use to make appropriate decisions. Discussions are currently ongoing on that topic,» Pashinyan said. The former special envoy of the Armenian side in the process of normalizing Armenian-Turkish relations, Ruben Rubinyan, has been nominated by the «Civil Contract» party as a candidate for the Speaker of the National Assembly of the 9th convocation.