2026-ի առաջին կիսամյակում քրեական վարույթներով վերականգնվել է 6.6 մլրդ դրամ
Կառավարության 2024 թվականի դեկտեմբերի 5-ի որոշման համաձայն՝ Գլխավոր դատախազությունում ամփոփվել են վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին և հարկ վճարողի միասնական հաշվին քրեական վարույթներով վերականգնված դրամական միջոցների, ինչպես նաև որպես գույք փաստացի արգելադրված դրամական միջոցների վերաբերյալ տվյալները:
Այսպես.
Գործարկման օրվանից՝ 2024 թվականի դեկտեմբերի 5-ից մինչև 2026 թվականի հունիսի 30-ը վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին փոխանցվել է 22 միլիարդ 290 միլիոն դրամ1, որից 1 միլիարդ 169 միլիոն 212 հազար դրամը՝ 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում:
2026 թվականի առաջին կիսամյակում, հարկ վճարողի միասնական հաշվին փոխանցվել է 5 միլիարդ 497 միլիոն 419 հազար դրամ:
2026 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ Քննչական կոմիտեում քննվող ընթացիկ քրեական վարույթներով որպես գույք փաստացի արգելադրված դրամական միջոցների հանրագումարը կազմել է 141 միլիոն 316 հազար դրամ (2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում գումար չի արգելադրվել):
2026 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող ընթացիկ քրեական վարույթներով որպես գույք փաստացի արգելադրված դրամական միջոցների հանրագումարը կազմել է 110 միլիոն 132 հազար դրամ, 21 հազար 945 եվրո, 10 միլիոն 145 հազար ԱՄՆ դոլար, 87 հազար չեխական կրոն (1 միլիոն 383 հազար դրամն արգելադրվել է 2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում):
1 Նշված թիվը ներառում է Քննչական կոմիտեի դեպոզիտային հաշվից փոխանցված 9,425,523,000 դրամը և Դատախազության դեպոզիտային հաշվից փոխանցված 4,368,396,700 դրամը:

В первом полугодии 2026 года по уголовным делам было восстановлено 6.6 млрд драмов.
Согласно решению правительства от 5 декабря 2024 года, в Генеральной прокуратуре были обобщены данные о восстановленных денежных средствах на едином счете восстановленных средств и едином счете налогоплательщика, а также о фактически арестованных денежных средствах в рамках уголовных производств.
Таким образом.
С момента запуска, с 5 декабря 2024 года по 30 июня 2026 года на единый счет восстановленных средств было переведено 22 миллиарда 290 миллионов драмов1, из которых 1 миллиард 169 миллионов 212 тысяч драмов — в первом полугодии 2026 года:
В первом полугодии 2026 года на единый счет налогоплательщика было переведено 5 миллиардов 497 миллионов 419 тысяч драмов:
По состоянию на 30 июня 2026 года сумма фактически арестованных денежных средств в рамках текущих уголовных производств, рассматриваемых Следственным комитетом, составила 141 миллион 316 тысяч драмов (в течение первого полугодия 2026 года средства не были арестованы):
По состоянию на 30 июня 2026 года сумма фактически арестованных денежных средств в рамках текущих уголовных производств, рассматриваемых Антикоррупционным комитетом, составила 110 миллионов 132 тысячи драмов, 21 тысяча 945 евро, 10 миллионов 145 тысяч долларов США, 87 тысяч чешских крон (1 миллион 383 тысячи драмов был арестован в первом полугодии 2026 года):
1 Указанная сумма включает 9,425,523,000 драмов, переведенных с депозитного счета Следственного комитета, и 4,368,396,700 драмов, переведенных с депозитного счета Прокуратуры: