2026-ի առաջին կիսամյակում քրեական վարույթներով վերականգնվել է 6.6 մլրդ դրամ
Կառավարության 2024 թվականի դեկտեմբերի 5-ի որոշման համաձայն՝ Գլխավոր դատախազությունում ամփոփվել են վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին և հարկ վճարողի միասնական հաշվին քրեական վարույթներով վերականգնված դրամական միջոցների, ինչպես նաև որպես գույք փաստացի արգելադրված դրամական միջոցների վերաբերյալ տվյալները:
Այսպես.
Գործարկման օրվանից՝ 2024 թվականի դեկտեմբերի 5-ից մինչև 2026 թվականի հունիսի 30-ը վերականգնված միջոցների միասնական հաշվին փոխանցվել է 22 միլիարդ 290 միլիոն դրամ1, որից 1 միլիարդ 169 միլիոն 212 հազար դրամը՝ 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում:
2026 թվականի առաջին կիսամյակում, հարկ վճարողի միասնական հաշվին փոխանցվել է 5 միլիարդ 497 միլիոն 419 հազար դրամ:
2026 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ Քննչական կոմիտեում քննվող ընթացիկ քրեական վարույթներով որպես գույք փաստացի արգելադրված դրամական միջոցների հանրագումարը կազմել է 141 միլիոն 316 հազար դրամ (2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում գումար չի արգելադրվել):
2026 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող ընթացիկ քրեական վարույթներով որպես գույք փաստացի արգելադրված դրամական միջոցների հանրագումարը կազմել է 110 միլիոն 132 հազար դրամ, 21 հազար 945 եվրո, 10 միլիոն 145 հազար ԱՄՆ դոլար, 87 հազար չեխական կրոն (1 միլիոն 383 հազար դրամն արգելադրվել է 2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում):
1 Նշված թիվը ներառում է Քննչական կոմիտեի դեպոզիտային հաշվից փոխանցված 9,425,523,000 դրամը և Դատախազության դեպոզիտային հաշվից փոխանցված 4,368,396,700 դրամը:

In the first half of 2026, 6.6 billion drams have been recovered through criminal proceedings.
According to the government's decision dated December 5, 2024, the data on the recovered funds in the unified account of the recovered assets and the unified account of the taxpayer, as well as the funds that are actually seized as property in criminal proceedings, have been summarized in the Office of the Prosecutor General.
Thus.
From the date of operation, from December 5, 2024, to June 30, 2026, a total of 22 billion 290 million drams has been transferred to the unified account of the recovered assets, of which 1 billion 169 million 212 thousand drams were transferred in the first half of 2026:
In the first half of 2026, 5 billion 497 million 419 thousand drams were transferred to the unified account of the taxpayer:
As of June 30, 2026, the total amount of funds that are actually seized as property in ongoing criminal proceedings at the Investigative Committee amounted to 141 million 316 thousand drams (no funds were seized during the first half of 2026):
As of June 30, 2026, the total amount of funds that are actually seized as property in ongoing criminal proceedings at the Anti-Corruption Committee amounted to 110 million 132 thousand drams, 21 thousand 945 euros, 10 million 145 thousand US dollars, and 87 thousand Czech crowns (1 million 383 thousand drams were seized during the first half of 2026):
1 The mentioned figure includes 9,425,523,000 drams transferred from the Investigative Committee's deposit account and 4,368,396,700 drams transferred from the Prosecutor's deposit account: