Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի դեսպանի հետ
Այսօր փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Բարձր գնահատելով վերջին տարիներին Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների հագեցած և դինամիկ օրակարգը՝ փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին երկկողմ գործընկերության ամրապնդման գործում իր անձնական ներդրման համար: Տիգրան Խաչատրյանը վստահություն է հայտնել, որ կատարված աշխատանքի շնորհիվ հաջողվել է ապահովել այն ամուր հիմքը, որն անհրաժեշտ է երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացման համար:
Իր հերթին դեսպան Դըկոտինյին շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին վերջին տարիների սերտ համագործակցության և երկկողմ հարաբերությունների տեսանկյունից կարևոր նախաձեռնությունների առաջմղման համար։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության օրակարգի կարևոր ուղղությունների, այդ թվում՝ էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների, արտահանման դիվերսիֆիկացիայի և այլ ուղղություններով տարվող աշխատանքների վերաբերյալ:

Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan has had a farewell meeting with the Ambassador of France.
Today, Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the French Republic to the Republic of Armenia, Olivier Decottignies, on the occasion of the completion of his diplomatic mission.
Appreciating the rich and dynamic agenda of Armenia-France relations in recent years, the Deputy Prime Minister thanked the ambassador for his personal contribution to strengthening bilateral cooperation. Tigran Khachatryan expressed confidence that the work done has provided a solid foundation necessary for the continuous development of bilateral relations.
In turn, Ambassador Decottignies thanked the Deputy Prime Minister for the close cooperation in recent years and for promoting important initiatives from the perspective of bilateral relations.
The interlocutors exchanged views on important directions of the Armenia-France cooperation agenda, including work being done in the fields of energy, infrastructure, export diversification, and other areas.