Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի դեսպանի հետ
Այսօր փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Բարձր գնահատելով վերջին տարիներին Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների հագեցած և դինամիկ օրակարգը՝ փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին երկկողմ գործընկերության ամրապնդման գործում իր անձնական ներդրման համար: Տիգրան Խաչատրյանը վստահություն է հայտնել, որ կատարված աշխատանքի շնորհիվ հաջողվել է ապահովել այն ամուր հիմքը, որն անհրաժեշտ է երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացման համար:
Իր հերթին դեսպան Դըկոտինյին շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին վերջին տարիների սերտ համագործակցության և երկկողմ հարաբերությունների տեսանկյունից կարևոր նախաձեռնությունների առաջմղման համար։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության օրակարգի կարևոր ուղղությունների, այդ թվում՝ էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների, արտահանման դիվերսիֆիկացիայի և այլ ուղղություններով տարվող աշխատանքների վերաբերյալ:

Вице-премьер Тигран Хачатрян провел прощальную встречу с послом Франции.
Сегодня вице-премьер Тигран Хачатрян принял чрезвычайного и полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Оливье Декотиния в связи с завершением его дипломатической миссии.
Высоко оценив насыщенный и динамичный повестку отношений Армения-Франция за последние годы, вице-премьер поблагодарил посла за его личный вклад в укрепление двустороннего партнерства. Тигран Хачатрян выразил уверенность, что благодаря проделанной работе удалось обеспечить прочную основу, необходимую для дальнейшего развития двусторонних отношений.
В свою очередь посол Декотиний поблагодарил вице-премьера за тесное сотрудничество в последние годы и продвижение важных инициатив с точки зрения двусторонних отношений.
Собеседники обменялись мнениями также по важным направлениям повестки сотрудничества Армения-Франция, включая энергетику, инфраструктуру, диверсификацию экспорта и другие направления работы.