Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են «Կյանքի պուրակ»-ի կառուցման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Երևանի բուսաբանական այգում «Կյանքի պուրակ»-ի կառուցման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր։
Ներկայացվել են վարչապետի՝ շինարարական աշխատանքների տարածք այցի ժամանակ տրված հանձնարարականների կատարման ուղղությամբ իրականացված քայլերը։
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը, մասնավորապես, անդրադարձել է իրականացված աշխատանքների որակի, նախագծի լրամշակման, տեխնիկական հսկողության հետ կապված հարցերին և առկա խնդիրներին։ Մտքեր են փոխանակվել դրանց լուծմանն ուղղված հետագա գործողությունների և քայլերի շուրջ։
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է նախագծի կյանքի կոչումը և փոխվարչապետ Խաչատրյանին հանձնարարել ծրագրի իրականացումը վերցնել անձնական խիստ վերահսկողության ներքո և պարբերաբար զեկուցել աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ։

Под председательством премьер-министра обсуждены вопросы, касающиеся строительства «Парка жизни».
Во время совещания под председательством премьер-министра Никола Пашиняна были обсуждены вопросы, касающиеся строительства «Парка жизни» в ботаническом саду Еревана.
Были представлены шаги, предпринятые в направлении выполнения поручений премьер-министра, данных во время визита на строительную площадку.
Вице-премьер Тигран Хачатрян, в частности, обратил внимание на качество выполненных работ, доработку проекта, вопросы технического контроля и существующие проблемы. Обсуждались дальнейшие действия и шаги, направленные на их решение.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность реализации проекта и поручил вице-премьеру Хачатряну взять выполнение программы под личный строгий контроль и регулярно отчитываться о ходе работ.