Նոր սկանդալ Ադրբեջանի և Իրանի միջև
radar.am  Ադրբեջանի Մեդիայի զարգացման գործակալությունը արձագանքել է AzTV-ն «թշնամական մեդիակառույցների» ցանկում ներառելու Իրանի որոշմանը։
Ադրբեջանի Մեդիայի զարգացման գործակալությունում (MEDİA) հայտարարել են, որ զարմանք է առաջացնում Իրանի կողմից AzTV-ն «թշնամական մեդիակառույցների» ցանկում ներառելու որոշումը, և հիշեցրել են ադրբեջանական օրենսդրությամբ ամրագրված փոխադարձության սկզբունքի մասին։
Այդ կապակցությամբ Ադրբեջանի տարածքում անօրինական է ճանաչվել իրանական «Səhər» հեռուստաալիքի և «Mehr» լրատվական գործակալության, ինչպես նաև դրանց ներկայացուցիչների գործունեությունը։ Գործակալությունը նաև կոչ է արել տեղական լրատվամիջոցներին և լրագրողներին չհամագործակցել նշված կառույցների հետ։

radar.am The Media Development Agency of Azerbaijan has responded to Iran's decision to include AzTV in the list of "hostile media outlets."
The Media Development Agency of Azerbaijan (MEDİA) has stated that Iran's decision to include AzTV in the list of "hostile media outlets" is surprising and reminded of the principle of reciprocity enshrined in Azerbaijani legislation.
In this regard, the Iranian "Səhər" television channel and "Mehr" news agency, as well as their representatives, have been declared illegal in Azerbaijan. The agency has also called on local media and journalists not to cooperate with the mentioned entities.