Նոր սկանդալ Ադրբեջանի և Իրանի միջև
radar.am  Ադրբեջանի Մեդիայի զարգացման գործակալությունը արձագանքել է AzTV-ն «թշնամական մեդիակառույցների» ցանկում ներառելու Իրանի որոշմանը։
Ադրբեջանի Մեդիայի զարգացման գործակալությունում (MEDİA) հայտարարել են, որ զարմանք է առաջացնում Իրանի կողմից AzTV-ն «թշնամական մեդիակառույցների» ցանկում ներառելու որոշումը, և հիշեցրել են ադրբեջանական օրենսդրությամբ ամրագրված փոխադարձության սկզբունքի մասին։
Այդ կապակցությամբ Ադրբեջանի տարածքում անօրինական է ճանաչվել իրանական «Səhər» հեռուստաալիքի և «Mehr» լրատվական գործակալության, ինչպես նաև դրանց ներկայացուցիչների գործունեությունը։ Գործակալությունը նաև կոչ է արել տեղական լրատվամիջոցներին և լրագրողներին չհամագործակցել նշված կառույցների հետ։

Новый скандал между Азербайджаном и Ираном
radar.am  Агентство по развитию медиа Азербайджана отреагировало на решение Ирана включить AzTV в список «враждебных медиаструктур».
В Агентстве по развитию медиа Азербайджана (MEDİA) заявили, что вызывает удивление решение Ирана включить AzTV в список «враждебных медиаструктур», и напомнили о принципе взаимности, закрепленном в азербайджанском законодательстве.
В связи с этим на территории Азербайджана была признана незаконной деятельность иранского телеканала «Səhər» и информационного агентства «Mehr&, а также их представителей. Агентство также призвало местные СМИ и журналистов не сотрудничать с указанными структурами.