2026 թ․ առաջին կիսամյակում 1000 խոշոր հարկ վճարողները վճարել են ավելի քան 1 տրիլիոն 109 միլիարդ 895 միլիոն դրամ
27-07-2026 14:11 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2026 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2026 թվականի հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում պետական բյուջե ընդհանուր առմամբ վճարվել է ավելի քան 1 տրիլիոն 109 միլիարդ 895 միլիոն դրամ։ Պետական բյուջե է մուտքագրվել նախորդ տարվա նույն ցուցանիշից ավելի 123 միլիարդ 824 միլիոն դրամ․ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը կազմել է ավելի քան 986 միլիարդ 71 միլիոն դրամ:
Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 939 միլիարդ 957 միլիոն դրամ․ պետական բյուջե է մուտքագրվել նախորդ տարվա նույն ցուցանիշից ավելի 120 միլիարդ 537 միլիոն դրամ։
Մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը՝ ավելի քան 169 միլիարդ 938 միլիոն դրամ․ պետական բյուջե է մուտքագրվել նախորդ տարվա նույն ցուցանիշից ավելի 3 միլիարդ 286 միլիոն դրամ։
1000 խոշոր հարկ վճարողների վերաբերյալ ցանկը հասանելի է ՊԵԿ պաշտոնական կայքի «Տեղեկություն հարկ վճարողների վերաբերյալ» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:

В первом полугодии 2026 года 1000 крупных налогоплательщиков уплатили более 1 триллиона 109 миллиардов 895 миллионов драмов.
27-07-2026 14:11 Армения Пресс-релизы
Государственная налоговая служба сообщает, что на официальном сайте ГНС опубликована информация о налогах и сборах, уплаченных первыми 1000 крупными налогоплательщиками в первом полугодии 2026 года:
В период с января по июнь 2026 года 1000 крупных налогоплательщиков уплатили в государственный бюджет в общей сложности более 1 триллиона 109 миллиардов 895 миллионов драмов. В государственный бюджет поступило на 123 миллиарда 824 миллиона драмов больше, чем в аналогичном периоде прошлого года; аналогичный показатель прошлого года составил более 986 миллиардов 71 миллиона драмов:
Сумма платежей, произведенных налоговыми органами, составила более 939 миллиардов 957 миллионов драмов; в государственный бюджет поступило на 120 миллиардов 537 миллионов драмов больше, чем в аналогичном периоде прошлого года.
Сумма платежей, произведенных таможенными органами, составила более 169 миллиардов 938 миллионов драмов; в государственный бюджет поступило на 3 миллиарда 286 миллионов драмов больше, чем в аналогичном периоде прошлого года.
Список 1000 крупных налогоплательщиков доступен в разделе «Информация о налогоплательщиках» подраздела «Информационные списки о налогоплательщиках» на официальном сайте ГНС: