Երևանի ավագանու թափուր մանդատները տրվել են «Մայր Հայաստան»-ի և ՔՊ-ի հաջորդ թեկնածուներին
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը Երևանի ավագանու թափուր չորս մանդատները տրամադրել է «Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակների հերթական հաջորդ թեկնածուներին։
Համապատասխան որոշումն ընդունվել է ԿԸՀ-ի՝ 2026 թվականի հուլիսի 27-ին կայացած նիստում։Հանձնաժողովը հիմք է ընդունել Երևանի քաղաքապետի արձանագրությունները՝ ավագանու անդամներ Մեսրոպ Մանուկյանի, Լևոն Լևոնյանի, Միքայել Խաչատրյանի և Նատալյա Սինորյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու վերաբերյալ։«Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակից մանդատը տրվել է Կարապետ Վարդանյանին։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակից ավագանու անդամի մանդատներ են ստացել Գոհար Սաֆարյանը, Սերգեյ Ապրեսյանը և Արթուր Մայիլյանը։

Пустующие мандаты Ереванского совета были переданы следующим кандидатам от «Матери Армении» и КП.
Центральная избирательная комиссия предоставила четыре вакантных мандата в совете Еревана очередным кандидатам из избирательных списков блока партий «Материнская Армения» и партии «Гражданский договор».
Соответствующее решение было принято на заседании ЦИК, состоявшемся 27 июля 2026 года. Комиссия приняла за основу протоколы мэра Еревана о досрочном прекращении полномочий членов совета Месропа Манукяна, Левона Левоняна, Микаэла Хачатряна и Натальи Синорян. Мандат из избирательного списка блока партий «Материнская Армения» был предоставлен Карапету Вартаняну. Мандаты членов совета из избирательного списка партии «Гражданский договор» получили Гохар Сафарян, Сергей Апрасян и Артур Майлян.