Տավուշում՝ Խաշթառակի կամրջի տակ, հայտնաբերվել է ջրաhեղձ եղած քաղաքացու մարմին
Ժամը 12:20-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության Տավուշի մարզային փրկարարական վարչություն են դիմել Իջևան քաղաքի մի քանի բնակիչներ և հայտնել, որ իրենց հարազատը գիշերը՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, տնից դուրս է եկել և չի վերադարձել։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, որոնվող քաղաքացու հարազատները հայտնել են, որ հավանական է՝ Իջևան քաղաքի Շատրվանների հրապարակի աստիճաններով իջնելիս նա անզգուշաբար ընկած լինի Աղստև գետը։
Մեկ ժամից ավելի տևած որոնողական աշխատանքների արդյունքում ենթադրյալ ընկնելու վայրից մոտ 7 կմ հեռավորության վրա՝ Խաշթառակ գյուղ տանող նորակառույց կամրջի տակ, Աղստև գետում հայտնաբերվել է որոնվող քաղաքացու մարմինը։
Մարմինը դուրս բերելու համար փրկարարներն օգտագործել են հատուկ ճոպաններ և պատգարակ։
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։

In Tavush, under the Khushtarak bridge, the body of a drowned citizen has been discovered.
At around 12:20 PM, several residents of Ijevan city contacted the Tavush regional rescue department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia, reporting that their relative had left home at around 03:40 AM and had not returned.
According to Shamshyan.com, the relatives of the missing citizen stated that it is likely he fell into the Aghstev River while descending the stairs at the Fountain Square in Ijevan.
As a result of search operations lasting more than an hour, the body of the missing citizen was found in the Aghstev River, approximately 7 km from the presumed fall site, under a newly constructed bridge leading to the village of Khashtarak.
To retrieve the body, rescuers used special ropes and a stretcher.
A criminal case has been initiated in the investigative department regarding the incident. By the investigator's decision, a forensic examination of the body has been appointed.