Ինչ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել Փաշինյանը և Միշուստինը. վարչապետը մանրամասներ է հայտնել
Այս մասին Կառավարության նիստից հետո՝ ճեպազրույցի ժամանակ, ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով օրերս ՌԴ կատարած այցին և այդ շրջանակում ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպմանը:
«Ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ: Այդ պայմանավորվածությունների մանրամասները չեմ կիսի այս պահին՝ սպասելով, որ դրանք իրականություն դառնան, որպեսզի դուք բոլորդ տեսնեք»,- ասել է նա:
Հիշեցնենք՝ Եկատերինբուրգում տեղի էր ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել էր, որ ընտրություններից հետո կարևոր է քննարկել հարաբերությունների օրակարգն ու լուծումներ գտնել առկա խնդիրների վերաբերյալ՝ վերահաստատելով Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ զարգացնելու համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ։ Միշուստինն էլ ընդգծել է երկկողմ տնտեսական, ներդրումային, մշակութային և միջտարածաշրջանային կապերի խորացման կարևորությունը։

Какие соглашения достигли Пашинян и Мишустин. Премьер-министр поделился подробностями
Об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян на пресс-конференции после заседания правительства, комментируя недавний визит в РФ и встречу с премьер-министром РФ Михаилом Мишустиным в этом контексте:
«Мы достигли ряда договоренностей. Я не буду делиться подробностями этих договоренностей в данный момент, ожидая, что они станут реальностью, чтобы вы все могли это увидеть»,- сказал он:
Напомним, что в Екатеринбурге состоялась встреча премьер-министра Армении Никол Пашиняна и председателя правительства РФ Михаила Мишустина:
Никол Пашинян отметил, что после выборов важно обсудить повестку отношений и найти решения существующих проблем, подтвердив готовность Армении развивать сотрудничество с Россией. Мишустин также подчеркнул важность углубления двусторонних экономических, инвестиционных, культурных и межрегиональных связей.