Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Արգենտինայի բարեկամ ժողովրդին Արգենտինայի Հանրապետության Անկախության տոնի առիթով. Վարչապետ Փաշինյան
09-07-2026 11:53 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի նախագահին.
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Խավիեր Խերարդո Միլեյին Անկախության տոնի առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Արգենտինայի բարեկամ ժողովրդին Արգենտինայի Հանրապետության Անկախության տոնի առիթով:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Արգենտինայի հետ ձևավորված երկարամյա բարեկամական հարաբերությունները, որոնք հիմնված են փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա: Գոհունակությամբ եմ փաստում մեր երկրների միջև առկա ամուր փոխգործակցության շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը, որի վկայությունն են տնտեսական, տեխնոլոգիական, կրթական և մշակութային ոլորտներում ակտիվ համագործակցությունն ու վերջին շրջանում արձանագրված ձեռքբերումները:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ կշարունակենք հարստացնել և կատարելագործել Հայաստանի և Արգենտինայի միջև համագործակցությունը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկեցության»:

I warmly congratulate you and the friendly people of Argentina on the occasion of the Independence Day of the Argentine Republic. Prime Minister Pashinyan
09-07-2026 11:53 Armenia Press release
Prime Minister Pashinyan has sent a congratulatory message to the President of Argentina.
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the President of the Argentine Republic, Javier Gerardo Milei, on the occasion of Independence Day, in which he stated, among other things.
«I warmly congratulate you and the friendly people of Argentina on the occasion of the Independence Day of the Argentine Republic:
Armenia highly values the long-standing friendly relations established with Argentina, which are based on mutual respect and trust. I note with satisfaction the continuous development and expansion of the strong cooperation between our countries, evidenced by active collaboration in economic, technological, educational, and cultural fields, as well as the achievements recorded recently:
I am confident that through our joint efforts, we will continue to enrich and enhance the cooperation between Armenia and Argentina for the benefit of our peoples' well-being»: