Բայրամովը՝ սահմանազատման գործընթացի և խաղաղության համաձայնագրի մասին
1lurer. Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման գործընթացում դրական միտումներ են նկատվում՝ հայտարարել է Ջեյհուն Բայրամովը:
Ադրբեջանի արտգործնախարարի խոսքով՝ սահմանազատման աշխատանքները շարունակվում են հատուկ ստեղծված երկկողմ հանձնաժողովի գործունեության շրջանակում, և աշխատանքները տարվում են մշտական հիմունքներով: Արդեն իսկ գրանցվել են առաջին դրական արդյունքները, մասնավորապես, կողմերն ավարտել են պետական սահմանի շուրջ 13 կմ-ի սահմանազատումը։
Բայրամովը տեղեկացրել է, որ կողմերի միջև ձեռք են բերվել որոշակի պայմանավորվածություններ, որոնց համաձայն՝ սահմանազատման գործընթացը կշարունակվի հյուսիսից հարավ: Նա նաև ընդգծել է, որ սահմանազատման գործընթացի շրջանակում անկլավների հարցը ևս լուծում կգտնի:
Դիվանագետը հավելել է, որ ադրբեջանական կողմն արդեն ավարտել է բոլոր անհրաժեշտ ընթացակարգերը՝ Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի վերջնական նախապատրաստման հետ կապված:

Bayramov on the delimitation process and the peace agreement
1lurer. Positive trends are observed in the process of demarcating the state border between Armenia and Azerbaijan, stated Jeyhun Bayramov:
According to the Azerbaijani Foreign Minister, the demarcation work continues within the framework of a specially established bilateral commission, and the work is being carried out on a permanent basis. The first positive results have already been recorded, specifically, the parties have completed the demarcation of approximately 13 km of the state border.
Bayramov informed that certain agreements have been reached between the parties, according to which the demarcation process will continue from north to south. He also emphasized that the issue of enclaves will also find a solution within the framework of the demarcation process.
The diplomat added that the Azerbaijani side has already completed all necessary procedures related to the final preparation of a peace agreement with Armenia.