Թրամփը հայտարարել է, որ Զելենսկիի հետ իր հարաբերությունները փոխվել են
shantnews.am  ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ իր հարաբերությունները բարելավվել են Օվալաձև աշխատասենյակում տեղի ունեցած սուր խոսակցությունից հետո։
«Մեզ իսկապես հաջողվեց լավ հարաբերություններ հաստատել։ Դժվար է հավատալ, այնպես չէ՞։ Բայց Օվալաձև աշխատասենյակում մեր հանդիպումից ի վեր, կարծում եմ, մենք շատ լավ հարաբերություններ ենք կառուցել… Ուկրաինան հսկայական ներուժ ունի», – ասել է Թրամփը Անկարայում Զելենսկիի հետ հանդիպման ժամանակ։
2025 թվականի փետրվարի 28-ին Թրամփը Օվալաձև աշխատասենյակում հրապարակայնորեն նկատողություն արեց Վլադիմիր Զելենսկիին, երբ վերջինս ժամանել էր՝ ստորագրելու Ուկրաինայի օգտակար հանածոների համատեղ մշակման վերաբերյալ համաձայնագիրը։ Ամերիկացի առաջնորդը պահանջեց, որ Կիևի վարչակարգի ղեկավարը համաձայնի հրադադարի և դադարեցնի քննադատել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Արդյունքում՝ ուկրաինական պատվիրակությանը խնդրեցին հեռանալ Սպիտակ տնից։

Трамп заявил, что его отношения с Зеленским изменились
shantnews.am Президент США Дональд Трамп заявил, что его отношения с Владимиром Зеленским улучшились после острого разговора в Овальном кабинете.
«Нам действительно удалось установить хорошие отношения. Трудно в это поверить, не так ли? Но с нашей встречи в Овальном кабинете, я думаю, мы построили очень хорошие отношения… Украина обладает огромным потенциалом», – сказал Трамп во время встречи с Зеленским в Анкаре.
28 февраля 2025 года Трамп публично сделал замечание Владимиру Зеленскому в Овальном кабинете, когда тот прибыл подписать соглашение о совместной разработке полезных ископаемых Украины. Американский лидер потребовал, чтобы глава киевского режима согласился на прекращение огня и прекратил критиковать президента России Владимира Путина. В результате украинскую делегацию попросили покинуть Белый дом.