Թրամփը հայտարարել է, որ Զելենսկիի հետ իր հարաբերությունները փոխվել են
shantnews.am  ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ իր հարաբերությունները բարելավվել են Օվալաձև աշխատասենյակում տեղի ունեցած սուր խոսակցությունից հետո։
«Մեզ իսկապես հաջողվեց լավ հարաբերություններ հաստատել։ Դժվար է հավատալ, այնպես չէ՞։ Բայց Օվալաձև աշխատասենյակում մեր հանդիպումից ի վեր, կարծում եմ, մենք շատ լավ հարաբերություններ ենք կառուցել… Ուկրաինան հսկայական ներուժ ունի», – ասել է Թրամփը Անկարայում Զելենսկիի հետ հանդիպման ժամանակ։
2025 թվականի փետրվարի 28-ին Թրամփը Օվալաձև աշխատասենյակում հրապարակայնորեն նկատողություն արեց Վլադիմիր Զելենսկիին, երբ վերջինս ժամանել էր՝ ստորագրելու Ուկրաինայի օգտակար հանածոների համատեղ մշակման վերաբերյալ համաձայնագիրը։ Ամերիկացի առաջնորդը պահանջեց, որ Կիևի վարչակարգի ղեկավարը համաձայնի հրադադարի և դադարեցնի քննադատել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Արդյունքում՝ ուկրաինական պատվիրակությանը խնդրեցին հեռանալ Սպիտակ տնից։

Trump has announced that his relationship with Zelensky has changed.
shantnews.am  U.S. President Donald Trump has announced that his relationship with Vladimir Zelensky has improved following a tense conversation in the Oval Office.
«We really managed to establish good relations. It's hard to believe, isn't it? But since our meeting in the Oval Office, I think we have built very good relations… Ukraine has enormous potential,» Trump said during a meeting with Zelensky in Ankara.
On February 28, 2025, Trump publicly reprimanded Vladimir Zelensky in the Oval Office when the latter arrived to sign an agreement on the joint development of Ukraine's mineral resources. The American leader demanded that the head of the Kyiv administration agree to a ceasefire and stop criticizing Russian President Vladimir Putin. As a result, the Ukrainian delegation was asked to leave the White House.