GIZ-ը Հայաստանի համար վստահելի գործընկեր է․ ՏԿԵ փոխնախարարն ընդունել է Թոմ Լանդեսի ղեկավարած պատվիրակությանը
08-07-2026 19:30 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Առնակ Ավետիսյանը ընդունել է GIZ-ի կողմից իրականացվող «Լավ կառավարում հանուն տեղական զարգացման Հարավային Կովկասում» (GGLD) և «Ինտեգրված համայնքային զարգացում Հայատանում» (IMD) ծրագրերի ղեկավար Թոմ Լանդեսի ղեկավարած պատվիրակությանը։
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել, որ GIZ-ը Հայաստանի համար վստահելի ու կայուն գործընկեր է։
GGLD և IMD ծրագրերն իրականացվում են Գերմանիայի և Շվեյցարիայի կառավարությունների ֆինանսավորմամբ, որոնք միտված են ապակենտրոնացմանը, համայնքների ավագանիների կարողությունների զարգացմանը, միջհամայնքային համագործակցությանը, մասնակցային բյուջետավորման արդյունավետության բարձրացմանն ու երիտասարդների ներգրավմանը։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են ՀՀ տարբեր համայնքներում իրականացված աշխատանքների արդյունքները, քննարկվել են հետագա անելիքները։

GIZ является надежным партнером для Армении: Заместитель министра территориального управления и инфраструктур принял делегацию во главе с Томом Ландесом.
08-07-2026 19:30 Армения Пресс-релизы
Заместитель министра территориального управления и инфраструктур Арнак Аветисян принял делегацию во главе с Томом Ландесом, руководителем программ «Хорошее управление ради местного развития в Южном Кавказе» (GGLD) и «Интегрированное развитие общин в Армении» (IMD), реализуемых GIZ.
Заместитель министра приветствовал гостей и подчеркнул, что GIZ является надежным и стабильным партнером для Армении.
Программы GGLD и IMD финансируются правительствами Германии и Швейцарии и направлены на децентрализацию, развитие потенциала советов общин, межмуниципальное сотрудничество, повышение эффективности участия в бюджетировании и вовлечение молодежи.
Во время встречи были представлены результаты работ, проведенных в различных общинах Армении, и обсуждены дальнейшие шаги.