GIZ-ը Հայաստանի համար վստահելի գործընկեր է․ ՏԿԵ փոխնախարարն ընդունել է Թոմ Լանդեսի ղեկավարած պատվիրակությանը
08-07-2026 19:30 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Առնակ Ավետիսյանը ընդունել է GIZ-ի կողմից իրականացվող «Լավ կառավարում հանուն տեղական զարգացման Հարավային Կովկասում» (GGLD) և «Ինտեգրված համայնքային զարգացում Հայատանում» (IMD) ծրագրերի ղեկավար Թոմ Լանդեսի ղեկավարած պատվիրակությանը։
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել, որ GIZ-ը Հայաստանի համար վստահելի ու կայուն գործընկեր է։
GGLD և IMD ծրագրերն իրականացվում են Գերմանիայի և Շվեյցարիայի կառավարությունների ֆինանսավորմամբ, որոնք միտված են ապակենտրոնացմանը, համայնքների ավագանիների կարողությունների զարգացմանը, միջհամայնքային համագործակցությանը, մասնակցային բյուջետավորման արդյունավետության բարձրացմանն ու երիտասարդների ներգրավմանը։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են ՀՀ տարբեր համայնքներում իրականացված աշխատանքների արդյունքները, քննարկվել են հետագա անելիքները։

GIZ is a reliable partner for Armenia: The Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure has received the delegation led by Tom Landes.
08-07-2026 19:30 Armenia Press release
The Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure, Arnak Avetisyan, received a delegation led by Tom Landes, head of the projects "Good Governance for Local Development in the South Caucasus" (GGLD) and "Integrated Community Development in Armenia" (IMD) implemented by GIZ.
The Deputy Minister welcomed the guests and emphasized that GIZ is a reliable and sustainable partner for Armenia.
The GGLD and IMD projects are funded by the governments of Germany and Switzerland, aimed at decentralization, capacity building of community councils, inter-community cooperation, enhancing the effectiveness of participatory budgeting, and engaging youth.
During the meeting, the results of the work carried out in various communities of Armenia were presented, and future actions were discussed.