Թրամփը հայտարարել է՝ այսօր ևս մեկ անգամ կխոսի Պուտինի հետ
azatutyun.am  ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, թե այսօր՝ Ուկրաինայի առաջնորդի հետ հանդիպումից հետո, ևս մեկ անգամ կխոսի Պուտինի հետ՝ պատերազմը դադարեցնելու հարցով։
«Մենք շատ հակամարտություններ ենք կարգավորել, և սա այդ պատերազմներից մեկն է, որը, գուցե ամենահեշտը կլիներ, բայց Պուտինը դժվար կերպար է, նույնն էլ այս տղան», - ասել է Թրամփը՝ մատնացույց անելով Վլադիմիր Զելենսկուն։
Մինչ այդ, Սպիտակ տան ղեկավարը հայտարարել է, թե պատրաստ է Ուկրաինային տալ ամերիկյան Patriot հրթիռներ արտադրելու արտոնագիր, ինչը Կիևի խնդրանքն էր տևական ժամանակ:
«Պատերազմի երկու կողմերն էլ ցանկանում են այն դադարեցնել», - ասել է Թրամփը։
Արձագանքելով «Ազատության» հարցին, թե ի՞նչն է նրան ստիպում մտածել, որ Պուտինն ուզում է դադարեցնել արյունահեղությունը, ԱՄՆ նախագահն ասել է, թե «վերջին շաբաթներին որոշակի առաջընթաց կա»՝ առանց հավելյալ մանրամասների։

Трамп заявил, что сегодня еще раз поговорит с Путиным.
azatutyun.am  Президент США заявил, что сегодня, после встречи с лидером Украины, он снова поговорит с Путиным по вопросу прекращения войны.
«Мы разрешили много конфликтов, и это один из тех войн, который, возможно, был бы самым простым, но Путин — сложный персонаж, как и этот парень», - сказал Трамп, указывая на Владимира Зеленского.
Тем временем, глава Белого дома заявил, что готов предоставить Украине лицензию на производство американских ракет Patriot, что было просьбой Киева на протяжении длительного времени.
«Обе стороны войны хотят ее прекратить», - сказал Трамп.
Отвечая на вопрос «Свободы», что заставляет его думать, что Путин хочет остановить кровопролитие, президент США сказал, что «в последние недели есть определенный прогресс», не уточнив деталей.