Թրամփը հայտարարել է՝ այսօր ևս մեկ անգամ կխոսի Պուտինի հետ
azatutyun.am  ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, թե այսօր՝ Ուկրաինայի առաջնորդի հետ հանդիպումից հետո, ևս մեկ անգամ կխոսի Պուտինի հետ՝ պատերազմը դադարեցնելու հարցով։
«Մենք շատ հակամարտություններ ենք կարգավորել, և սա այդ պատերազմներից մեկն է, որը, գուցե ամենահեշտը կլիներ, բայց Պուտինը դժվար կերպար է, նույնն էլ այս տղան», - ասել է Թրամփը՝ մատնացույց անելով Վլադիմիր Զելենսկուն։
Մինչ այդ, Սպիտակ տան ղեկավարը հայտարարել է, թե պատրաստ է Ուկրաինային տալ ամերիկյան Patriot հրթիռներ արտադրելու արտոնագիր, ինչը Կիևի խնդրանքն էր տևական ժամանակ:
«Պատերազմի երկու կողմերն էլ ցանկանում են այն դադարեցնել», - ասել է Թրամփը։
Արձագանքելով «Ազատության» հարցին, թե ի՞նչն է նրան ստիպում մտածել, որ Պուտինն ուզում է դադարեցնել արյունահեղությունը, ԱՄՆ նախագահն ասել է, թե «վերջին շաբաթներին որոշակի առաջընթաց կա»՝ առանց հավելյալ մանրամասների։

Trump has announced that he will speak with Putin once again today.
azatutyun.am  The President of the United States has announced that today, after a meeting with the Ukrainian leader, he will speak with Putin once again about stopping the war.
«We have resolved many conflicts, and this is one of those wars that might be the easiest to resolve, but Putin is a difficult character, and so is this guy,» Trump said, pointing to Vladimir Zelensky.
Meanwhile, the White House leader announced that he is ready to grant Ukraine a license to produce American Patriot missiles, which has been Kyiv's request for a long time.
«Both sides of the war want to stop it,» Trump said.
Responding to a question from «Liberty» about what makes him think that Putin wants to stop the bloodshed, the U.S. President said that «there has been some progress in recent weeks,» without providing additional details.