Մերկապարանոց գնահատականներ. Ռոմանոս Պետրոսյանն արձագանքել է Սամվել Կարապետյանին
1lurer.am  Ռոմանոս Պետրոսյանն արձագանքել է երեկվա ճեպազրույցի ընթացքում ՀԷՑ սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի հնչեցրած որոշ մտքերի, դրանք «ուժեղ սուտ» որակել: Մասնավորապես, ի պատասխան հայտարարության, թե ընդամենը 100 հատ նոր միացում են արել՝ 3000-3500-ի փոխարեն, ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչը նշել է՝ միայն 2026 թ. 1-ին կիսամյակում ՀԷՑ-ն իրականացրել է 4103 նոր բաժանորդի նոր միացում ցանցին:
Ըստ Պետրոսյանի՝ շուրջ 11 ամսում ՀԷՑ-ը ձեռք է բերել 14,5 մլրդ դրամի սարքավորումներ և այս պահին պահեստներում առկա են ավելի քան 27 մլրդ դրամի նյութեր՝ նախատեսված ներդրումային ծրագրի և ցանցի ընթացիկ սպասարկման համար։ 40%-ով հոսանքի անջատումները ավելանալու վերաբերյալ Կարապետյանի հայտարարությանն ի պատասխան էլ ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչը պնդել է, որ մարտ, ապրիլ, մայիս ամիսներին հոսանքազրկումների միջին տևողության ցուցանիշը բարելավվել է շուրջ 36,7%-ով, ինչը պաշտոնապես ներկայացվել է նաև ՀԾԿՀ-ին։
«Ահա այսպիսի անփառունակ վիճակագրություն և մերկապարանոց գնահատականներ»,- եզրափակել է Ռոմանոս Պետրոսյանը:

Naked evaluations. Romanos Petrosyan has responded to Samvel Karapetyan.
1lurer.am  Romanos Petrosyan has responded to some thoughts expressed by Samvel Karapetyan, the owner of HETC, during yesterday's press briefing, labeling them as "strong lies." In particular, in response to the statement that only 100 new connections have been made instead of 3000-3500, the temporary manager of HETC noted that in the first half of 2026 alone, HETC has made 4103 new subscriber connections to the network.
According to Petrosyan, over the past 11 months, HETC has acquired equipment worth 14.5 billion drams, and currently, there are materials worth more than 27 billion drams in stock for the planned investment program and ongoing network maintenance. In response to Karapetyan's statement regarding a 40% increase in power outages, the temporary manager of HETC insisted that the average duration of power outages in March, April, and May has improved by about 36.7%, which has also been officially reported to the Public Services Regulatory Commission.