Սոնա Ղազարյանը հանդիպել է Լիբերալ արդիականության կենտրոնի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Սոնա Ղազարյանը հուլիսի 8-ին հանդիպել է Լիբերալ արդիականության կենտրոնի համահիմնադիր Մարիելուիզե Բեկի և կենտրոնի «Արևելյան գործընկերություն» ծրագրի ղեկավար Խաթիա Կիկալիշվիլիի հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ Սոնա Ղազարյանը ներկայացրել է Հայաստանի՝ եվրոպական ինտեգրման զարգացումներն ու հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանի պետությունների հետ հարաբերությունների կարգավորման ընթացքը: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին:
Հյուրերը ներկայացրել են եվրոպական ինտեգրման փուլում գտնվող պետությունների հասարակական կազմակերպությունների համագործակցության հեռանկարները:

Сона Газарян встретилась с представителями Центра либеральной современности.
Член постоянной комиссии Национального собрания РА по вопросам европейской интеграции Сона Газарян 8 июля встретилась с соучредителем Центра либеральной современности Мариелуизе Бек и руководителем программы «Восточное партнерство» центра Хатией Кикалишвили.
Приветствуя гостей, Сона Газарян представила развитие и перспективы европейской интеграции Армении, а также процесс урегулирования отношений с государствами региона. Обсуждался процесс мирного урегулирования между Арменией и Азербайджаном.
Гости представили перспективы сотрудничества общественных организаций государств, находящихся на этапе европейской интеграции.