Դատախազությունը Դիլիջանում գտնվող՝ շուրջ 190 միլիոն դրամ արժեքով անշարժ գույքը համայնքին վերադարձնելու նպատակով պետշահերի հայց է ներկայացրել դատարան
08-07-2026 13:04 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Տավուշի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակներում իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում, 2026 թվականի հունիսի 22-ին հայցադիմում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքին պատկանող «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերության՝ Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի Մաքսիմ Գորկի 27 հասցեում գտնվող՝ 189 միլիոն 903 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով անշարժ գույքի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 1-ին հայցադիմումն ընդունել է վարույթ և կիրառել հայցի ապահովման միջոց՝ արգելելով «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերությանը ցանկացած եղանակով օտարել, գրավադրել վերոնշյալ անշարժ գույքը:

Прокуратура подала иск в суд с целью возврата недвижимого имущества стоимостью около 190 миллионов драмов общине, расположенного в Дилижане.
08-07-2026 13:04 Армения Пресс-релизы
Прокуратура Тавушской области, в рамках полномочий по защите государственных (муниципальных) интересов, в результате проведенного исследования, 22 июня 2026 года подала иск в Антикоррупционный суд против компании «Ара и Айцеменик», принадлежащей семье Манвела Григоряна, с требованием признать недействительным аукцион по продаже недвижимого имущества по кадастровой стоимости, близкой к рыночной, по адресу: город Дилижан, улица Максима Горького, 27, стоимостью 189 миллионов 903 тысячи драмов и применить последствия недействительности.
Антикоррупционный суд 1 июля 2026 года принял иск к производству и применил меры обеспечения иска, запретив компании «Ара и Айцеменик» каким-либо образом отчуждать, закладывать указанное недвижимое имущество: