Դատախազությունը Դիլիջանում գտնվող՝ շուրջ 190 միլիոն դրամ արժեքով անշարժ գույքը համայնքին վերադարձնելու նպատակով պետշահերի հայց է ներկայացրել դատարան
08-07-2026 13:04 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Տավուշի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակներում իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում, 2026 թվականի հունիսի 22-ին հայցադիմում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքին պատկանող «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերության՝ Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի Մաքսիմ Գորկի 27 հասցեում գտնվող՝ 189 միլիոն 903 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով անշարժ գույքի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 1-ին հայցադիմումն ընդունել է վարույթ և կիրառել հայցի ապահովման միջոց՝ արգելելով «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերությանը ցանկացած եղանակով օտարել, գրավադրել վերոնշյալ անշարժ գույքը:

The Prosecutor's Office has filed a lawsuit in court to return the real estate worth approximately 190 million drams located in Dilijan to the community for public interest.
08-07-2026 13:04 Armenia Press release
The Tavush Regional Prosecutor's Office, within the framework of its authority to file lawsuits for the protection of state (community) interests, submitted a claim to the Anti-Corruption Court on June 22, 2026, against the "Ara and Aytsemnik" LLC, owned by the family of Manvel Grigoryan, demanding the annulment of the auction of real estate located at 27 Maxim Gorky Street in Dilijan, Tavush Province, with a cadastral value close to 189 million 903 thousand drams, and the application of the consequences of annulment.
On July 1, 2026, the Anti-Corruption Court accepted the claim for proceedings and applied a measure to secure the claim, prohibiting "Ara and Aytsemnik" LLC from transferring or encumbering the aforementioned real estate in any way: