Բրիտանացի ազգայնականների առաջնորդը վայր է դնում մանդատը
azatutyun.am  Մեծ Բրիտանիայի ծայրահեղ աջ Reform UK կուսակցության առաջնորդ Նայջել Ֆարաջն այսօր հայտարարել է, որ վայր է դնում Համայնքերի պալատում իր մանդատը՝ բողոքելով իր անվան շուրջ ծագած «հակաքարոզչական արշավի դեմ»։
Շաբաթներ առաջ բրիտանական լրատվամիջոցները պարզել էին, որ Ֆարաջը 5 միլիոն ֆունտ ստեռլինգի նվիրատվություն է ստացել կրիպտոարժույթով զբաղվող միլիարդատեր Քրիստոֆեր Հարբորինից։ Հրապարակումներից հետո Ֆարաջի դեմ պաշտոնական հետաքննություն էր նախաձեռնվել՝ նվիրատվությունների հայտարարագրման ժամկետները խախտելու կասկածանքով։
Ֆարաջը հայտարարել է, որ մասնակցելու է իր ընտրատարածքում կազմակերպվելիք վաղաժամ ընտրություններին՝ փորձելով կրկին ստանալ ընտրողների աջակցությունը։ «Առաջիկա ընտրությունները պայքար են լինելու ժողովրդի և քաղաքական վերնախավի միջև», - հայտարարել է բրիտանացի ազգայնականների առաջնորդը։

The leader of the British nationalists resigns from his mandate.
azatutyun.am  The leader of the far-right Reform UK party in Great Britain, Nigel Farage, announced today that he is resigning his mandate in the House of Commons, protesting against the "anti-campaigning campaign" surrounding his name.
Weeks ago, British media revealed that Farage received a £5 million donation from billionaire cryptocurrency investor Christopher Harborne. Following the publications, an official investigation was launched against Farage on suspicion of violating donation declaration deadlines.
Farage has stated that he will participate in the upcoming by-elections in his constituency, attempting to regain the support of voters. "The upcoming elections will be a battle between the people and the political elite," said the leader of the British nationalists.