Ծանրացնող հանգամանքներով գողություններ կատարելու համար մեղադրվողը հանձնվել է Գերմանիայի իրավասու մարմիններին
07-07-2026 17:08 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունները. ծանրացնող հանգամանքներով գողություններ և ծանրացնող հանգամանքներով գողության փորձ կատարելու համար մեղադրվող Օ.Ց.-ն 2026 թվականի հունիսի 25-ին հանձնվել է ԳԴՀ իրավասու մարմիններին:

The person accused of committing thefts under aggravating circumstances has surrendered to the competent authorities of Germany.
07-07-2026 17:08 Armenia Press release
The Prosecutor General of the Republic of Armenia, Anna Vardapetyan, has granted the requests of the competent authorities of the Federal Republic of Germany. O.T., who is accused of theft with aggravating circumstances and attempted theft with aggravating circumstances, has been handed over to the competent authorities of the Federal Republic of Germany on June 25, 2026: