Ի գիտություն մասնագիտական ուսումնական հաստատության դիմորդների
Մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ընդունելության հայտերի ներկայացումն այս ուսումնական տարում նույնպես իրականացվելու է էլեկտրոնային եղանակով՝ համաձայն ընդունելության նոր կարգի։ Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից:
Ընդունելության նոր կարգով և թվայնացման նոր ընթացակարգերով պայմանավորված՝ ընդունելության հայտերի ներկայացման գործընթացում տեղի են ունեցել մի շարք փոփոխություններ․ համակարգը պարզեցվել է, մի շարք տվյալների և փաստաթղթերի ներբեռնումը դարձել է ինքնաշխատ։
Հայտագրման ողջ գործընթացը թվայնացված է և հնարավոր է իրականացնել Կրթության կառավարման տեղեկատվական համակարգում՝ ծնողի կողմից ստեղծված էջով։
Հայտագրումն իրականացվելու է առցանց եղանակով՝ երկու քայլով.
Քայլ 1. Մուտք գործեք https://my.emis.am/ հարթակ և բացեք օգտատիրոջ էջը: Էջը բացելու մանրամասն քայլերը ներկայացված են «Գրանցում my.emis.am» տեսաուղեցույցում։
Քայլ 2. Եթե արդեն անցել եք նույնականացում և https://my.emis.am/ հարթակում ունեք ձեր էջը, ապա սպասեք հայտագրման մեկնարկին, որպեսզի ընտրեք քոլեջը և նախընտրելի մասնագիտությունը: Քոլեջների ընդունելության հայտերի ներկայացման https://hayt-college.emis.am/ առցանց համակարգը բաց կլինի հուլիսի 10-ից։ Հայտերի ներկայացման վերաբերյալ առաջիկայում կներկայացվի ուղեցույց՝ ըստ հաջորդական քայլերի:

To the attention of applicants to the vocational educational institution
The submission of applications for admission to vocational educational institutions will also be conducted electronically this academic year, in accordance with the new admission procedure. This is reported by the Ministry of Education, Science, Culture and Sports.
As a result of the new admission procedure and new digitization processes, several changes have occurred in the application submission process: the system has been simplified, and the uploading of various data and documents has become automated.
The entire application process is digitized and can be carried out in the Education Management Information System through a page created by the parent.
Application will be conducted online in two steps:
Step 1. Log in to the platform https://my.emis.am/ and open the user page. Detailed steps for opening the page are presented in the "Registration my.emis.am" video guide.
Step 2. If you have already completed the identification and have your page on the platform https://my.emis.am/, then wait for the application to start so you can select the college and preferred specialty. The online system for submitting college admission applications at https://hayt-college.emis.am/ will be open from July 10. A guide on the application submission process will be presented soon, according to the sequential steps: