Ի գիտություն մասնագիտական ուսումնական հաստատության դիմորդների
Մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ընդունելության հայտերի ներկայացումն այս ուսումնական տարում նույնպես իրականացվելու է էլեկտրոնային եղանակով՝ համաձայն ընդունելության նոր կարգի։ Այս մասին տեղեկացնում են ԿԳՄՍՆ-ից:
Ընդունելության նոր կարգով և թվայնացման նոր ընթացակարգերով պայմանավորված՝ ընդունելության հայտերի ներկայացման գործընթացում տեղի են ունեցել մի շարք փոփոխություններ․ համակարգը պարզեցվել է, մի շարք տվյալների և փաստաթղթերի ներբեռնումը դարձել է ինքնաշխատ։
Հայտագրման ողջ գործընթացը թվայնացված է և հնարավոր է իրականացնել Կրթության կառավարման տեղեկատվական համակարգում՝ ծնողի կողմից ստեղծված էջով։
Հայտագրումն իրականացվելու է առցանց եղանակով՝ երկու քայլով.
Քայլ 1. Մուտք գործեք https://my.emis.am/ հարթակ և բացեք օգտատիրոջ էջը: Էջը բացելու մանրամասն քայլերը ներկայացված են «Գրանցում my.emis.am» տեսաուղեցույցում։
Քայլ 2. Եթե արդեն անցել եք նույնականացում և https://my.emis.am/ հարթակում ունեք ձեր էջը, ապա սպասեք հայտագրման մեկնարկին, որպեսզի ընտրեք քոլեջը և նախընտրելի մասնագիտությունը: Քոլեջների ընդունելության հայտերի ներկայացման https://hayt-college.emis.am/ առցանց համակարգը բաց կլինի հուլիսի 10-ից։ Հայտերի ներկայացման վերաբերյալ առաջիկայում կներկայացվի ուղեցույց՝ ըստ հաջորդական քայլերի:

Внимание абитуриентов профессиональных учебных заведений
Подача заявлений на прием в профессиональные учебные заведения в этом учебном году также будет осуществляться в электронном формате в соответствии с новым порядком приема. Об этом сообщают из Министерства образования, науки, культуры и спорта.
В связи с новым порядком приема и новыми процедурами цифровизации в процессе подачи заявлений произошли ряд изменений: система была упрощена, загрузка ряда данных и документов стала автоматической.
Весь процесс подачи заявлений цифровизирован и может быть осуществлен в информационной системе управления образованием через страницу, созданную родителем.
Подача заявлений будет осуществляться в онлайн-формате в два этапа.
Этап 1. Войдите на платформу https://my.emis.am/ и откройте страницу пользователя. Подробные шаги для открытия страницы представлены в видеогиде «Регистрация на my.emis.am».
Этап 2. Если вы уже прошли идентификацию и у вас есть ваша страница на платформе https://my.emis.am/, то дождитесь начала подачи заявлений, чтобы выбрать колледж и предпочтительную специальность. Онлайн-система подачи заявлений в колледжи https://hayt-college.emis.am/ будет открыта с 10 июля. В ближайшее время будет представлен гид по подаче заявлений по последовательным шагам: