Գլխավոր դատախազը բավարարել է Ուզբեկստանի միջնորդությունը. խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու համար մեղադրվող անձը հանձնվել է Ուզբեկստանի Հանրապետությանը
07-07-2026 10:36 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ուզբեկստանի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը. խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու համար մեղադրվող Զ.Գ.-ն 2026 թվականի հունիսի 23-ին հանձնվել է Ուզբեկստանի իրավասու մարմիններին:

The Attorney General has granted Uzbekistan's request. The individual accused of committing large-scale fraud has been handed over to the Republic of Uzbekistan.
07-07-2026 10:31 Armenia Press release
The Prosecutor General of the Republic of Armenia, Anna Vardapetyan, has granted the request of the competent authority of the Republic of Uzbekistan. Z.G., who is accused of committing large-scale fraud, has been handed over to the competent authorities of Uzbekistan on June 23, 2026: