Գլխավոր դատախազը բավարարել է Ուզբեկստանի միջնորդությունը. խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու համար մեղադրվող անձը հանձնվել է Ուզբեկստանի Հանրապետությանը
07-07-2026 10:36 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Ուզբեկստանի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը. խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու համար մեղադրվող Զ.Գ.-ն 2026 թվականի հունիսի 23-ին հանձնվել է Ուզբեկստանի իրավասու մարմիններին:

Главный прокурор удовлетворил запрос Узбекистана. Лицо, обвиняемое в крупномасштабном мошенничестве, передано Республике Узбекистан.
07-07-2026 10:31 Армения Пресс-релизы
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян удовлетворила ходатайство компетентного органа Республики Узбекистан. З. Г., обвиняемый в совершении мошенничества в крупном размере, был передан компетентным органам Узбекистана 23 июня 2026 года: