Ռուսաստանը սպառնում է սաստկացնել Ուկրաինայի ուղղությամբ հարվածների հզորությունը
azatutyun.am Ռուսաստանը սպառնում է սաստկացնել Ուկրաինայի ուղղությամբ հարվածների հզորությունն ու քանակը՝ ի պատասխան Արևմուտքի կողմից մատակարարվող սպառազինության։
«Կիևի ռեժիմի արևմտյան հովանավորների՝ հավելյալ անօդաչուներ, հրթիռներ և զինամթերք մատակարարելու, ինչպես նաև դրանք Ռուսաստանում քաղաքացիական թիրախների դեմ օգտագործելու մտադրությունը աննկատ չի մնա և կստանա պատասխան՝ Ռուսաստանի զինված ուժերի կողմից Ուկրաինայի տարածքում պատասխան հարվածների քանակի և հզորության համապատասխան աճով», - այսօր հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Ժամեր առաջ Եվրահանձնաժողովի նախագահը դատապարտել էր Ռուսաստանի վերջին հարձակումը Կիևի վրա և նշել, որ ՆԱՏՕ-ի՝ Անկարայում այս շաբաթ կայանալիք գագաթնաժողովում կքննարկեն Ուկրաինայի հակաօդային պաշտպանության համակարգերի ամրապնդման հարցը։

Россия угрожает усилить мощь ударов по Украине
azatutyun.am  Россия угрожает усилить мощь и количество ударов по Украине в ответ на поставки оружия со стороны Запада.
«Намерение западных покровителей киевского режима поставлять дополнительные беспилотники, ракеты и боеприпасы, а также использовать их против гражданских объектов в России не останется незамеченным и получит ответ в виде соответствующего увеличения количества и мощи ответных ударов со стороны вооруженных сил России на территории Украины», - заявило сегодня Министерство обороны РФ.
Несколько часов назад президент Европейской комиссии осудил последнее нападение России на Киев и отметил, что на саммите НАТО, который пройдет на этой неделе в Анкаре, будет обсуждаться вопрос укрепления систем противовоздушной обороны Украины.