Ռուսաստանը սպառնում է սաստկացնել Ուկրաինայի ուղղությամբ հարվածների հզորությունը
azatutyun.am Ռուսաստանը սպառնում է սաստկացնել Ուկրաինայի ուղղությամբ հարվածների հզորությունն ու քանակը՝ ի պատասխան Արևմուտքի կողմից մատակարարվող սպառազինության։
«Կիևի ռեժիմի արևմտյան հովանավորների՝ հավելյալ անօդաչուներ, հրթիռներ և զինամթերք մատակարարելու, ինչպես նաև դրանք Ռուսաստանում քաղաքացիական թիրախների դեմ օգտագործելու մտադրությունը աննկատ չի մնա և կստանա պատասխան՝ Ռուսաստանի զինված ուժերի կողմից Ուկրաինայի տարածքում պատասխան հարվածների քանակի և հզորության համապատասխան աճով», - այսօր հայտարարել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Ժամեր առաջ Եվրահանձնաժողովի նախագահը դատապարտել էր Ռուսաստանի վերջին հարձակումը Կիևի վրա և նշել, որ ՆԱՏՕ-ի՝ Անկարայում այս շաբաթ կայանալիք գագաթնաժողովում կքննարկեն Ուկրաինայի հակաօդային պաշտպանության համակարգերի ամրապնդման հարցը։

Russia threatens to intensify the power of strikes towards Ukraine.
azatutyun.am Russia threatens to intensify the power and number of strikes towards Ukraine in response to the weapons supplied by the West.
«The intention of the western sponsors of the Kyiv regime to supply additional drones, missiles, and ammunition, as well as to use them against civilian targets in Russia will not go unnoticed and will receive a response with a corresponding increase in the number and power of retaliatory strikes by the Russian armed forces in Ukrainian territory,» the Russian Ministry of Defense announced today.
Just hours ago, the President of the European Commission condemned Russia's latest attack on Kyiv and noted that NATO will discuss the issue of strengthening Ukraine's air defense systems at the summit in Ankara this week.