Քննարկվել են Ֆրանկոֆոնիայի մարզամշակութային խաղերի կազմակերպման հարցերը
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի միջազգային կոմիտեի տնօրեն Վիվիեն Լյուբզանսկիին՝ քննարկելու 2027 թվականի Ֆրանկոֆոնիայի 10-րդ միջազգային մարզամշակութային խաղերի կազմակերպման մանրամասները: Հիշեցնենք, որ  Ֆրանկոֆոնիայի մշտական խորհուրդը միաձայն որոշում էր կայացրել 2027 թվականի Ֆրանկոֆոնիայի մարզամշակութային խաղերի անցկացման իրավունքը շնորհել Երևանին:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալներ Արթուր Մարտիրոսյանը և Տիգրան Վիրաբյանը:
Ողջունելով ներկաներին՝ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի համար մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է հյուրընկալել Ֆրանկոֆոնիայի մարզամշակութային խաղերը և ներկայանալ ըստ պատշաճի: Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի միջազգային կոմիտեի տնօրեն Վիվիեն Լյուբզանսկին իր հերթին նշել է կոմիտեի պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս աջակցելու նախապատրաստական ընթացքին:
Հանդիպմանը քննարկվել են ենթակառուցվածքային պայմաններին, կողմերի միջև ակտիվ համագործակցությանը, իրազեկման աշխատանքներին և կազմակերպական խնդիրներին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Обсуждены вопросы организации Франкофонийских спортивно-культурных игр
Министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян сегодня приняла директора Международного комитета Франкофонии Вивьена Любжански, чтобы обсудить детали организации 10-х Международных спортивно-культурных игр Франкофонии 2027 года. Напомним, что постоянный совет Франкофонии единогласно принял решение предоставить право на проведение спортивно-культурных игр Франкофонии 2027 года Еревану. Об этом сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта.
На встрече также присутствовали заместители министра образования, науки, культуры и спорта Артур Мартиросян и Тигран Вирабян.
Приветствуя присутствующих, министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян подчеркнула, что для Армении большая честь и ответственность принимать спортивно-культурные игры Франкофонии и представить их должным образом. Директор Международного комитета Франкофонии Вивьен Любжански, в свою очередь, отметил готовность комитета оказать максимальную поддержку в подготовительном процессе.
На встрече были обсуждены ряд вопросов, касающихся инфраструктурных условий, активного сотрудничества сторон, информационной работы и организационных проблем.