Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն կապարակնքվել է և դադարեցվել է աշխատանքը. Իվետա Տոնոյան
tert.am Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն կապարակնքվել է և դադարեցվել է աշխատանքը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
«Սա միջազգային մակարդակի խայտառակություն է, սրանով շատ մեծ վնաս է հասցվում ՀՀ-ի միջազգային հեղինակությունը, նման նախադեպ քաղաքակիրթ աշխարհում չի եղել:
Առավել քան վստահ եմ, որ կոնկրետ այս գործողության աղետաբեր հետևանքները ՀՀ-ի իշխանությունները և այն անձինք, ովքեր ստանձնել են այս գործընթացի պատասխանատվությունը, կտեսնեն: Գրեթե 9-րդ ժամն է, ինչ պարոն Ծառուկյանի տանը խուզարկությունը շարունակվում է, այս պահին դեռևս տեղեկատվություն չունենք, թե կոնկրետ որ գործերի շրջանակներում է իրականացվում, բայց պարոն Ծառուկյանը կարգավիճակ չունի, խուզարկությունը ընթացքի մեջ է, խուզարկության ավարտից հետո կարգավիճակի հետ կապված տեղեկատվություն կունենաք:
«Մուլտի Վելնես»-ում, «Արարատցեմենտ»-ում, Երևանի Արարատ կոնյակի, գինու ու օղու կոմբինատում, «Մուլտի Սթոուն» ընկերությունում խուզարկությունները ավարտվել են:
Օլիմպավանում գործողությունները դեռ շարունակվում են, սակայն այնտեղ ունենք ուրիշ խնդիր, քանի-որ նույն ժամանակահատվածում ԱՄՆ-ի ըմբշամարտի հավաքականն էր մարզվում: Բոլոր այն ընկերություններում, որոնք կապարակնքվել են, քննչական կոմիտեի կողմից աշխատակիցներ են դուրս բերվել, որը անվտանգային առումով լրջագույն խնդիրներ կարղ է առաջացնել»,- նշել է Տոնոյանը:

Национальный олимпийский комитет Армении приостановил свою деятельность. Ивета Тоноян
tert.am Национальный олимпийский комитет Армении был опечатан, и работа приостановлена. Об этом в разговоре с журналистами заявила пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Ивета Тоноян:
«Это международный уровень позора, таким образом, наносится огромный ущерб международной репутации РА, подобного прецедента в цивилизованном мире не было.»
«Более чем уверена, что конкретные катастрофические последствия этого действия власти РА и те лица, которые взяли на себя ответственность за этот процесс, увидят. Почти 9-й час, как у господина Царукяна продолжается обыск, в данный момент у нас нет информации, в рамках каких конкретных дел он проводится, но у господина Царукяна нет статуса, обыск продолжается, после завершения обыска у вас будет информация по статусу.»
«В «Мульти Вэлнес», «Араратцемент», на коньячном, винном и водочном заводе «Ереван Арарат», в компании «Мульти Стоун» обыски завершены.»
Операции в Олимпаване все еще продолжаются, однако у нас там другая проблема, так как в тот же период тренировалась сборная США по борьбе. Во всех тех компаниях, которые были опечатаны, сотрудники были выведены следственным комитетом, что может создать серьезные проблемы с точки зрения безопасности», - отметила Тоноян.