2025 թվականին բարձր է եղել պետական մարմինների կողմից Մարդու իրավունքների պաշտպանի առաջարկները կատարելու ցուցանիշը
28-07-2026 10:40 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
2025 թվականին պետական մարմինների կողմից կատարվել կամ կատարման փուլում է գտնվել Մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ համակարգային բնույթ ունեցող առաջարկների 72 տոկոսը, իսկ Մարդու իրավունքների պաշտպանի` որպես խոշտանգումների կանխարգելման ազգային մեխանիզմ կատարած առաջարկների պարագայում՝ առաջարկների 68.4 տոկոսը, հայտնում է Պաշտպանի գրասենյակը՝ հավելելով, որ ՄԻՊ-ը գնահատում է ՄԻՊ առաջարկները կատարելու առումով պետական մարմինների հանձնառությունը և ընդգծում առաջարկների կատարման ցուցանիշները բարձրացնելու ուղղությամբ անընդհատ աշխատանքներ իրականացնելու կարևորությունը:

В 2025 году повысился показатель выполнения предложений Омбудсмена по правам человека государственными органами.
28-07-2026 10:40 Армения Пресс-релизы
В 2025 году государственными органами было выполнено или находится на стадии выполнения 72 процента системных предложений Омбудсмена по правам человека, а в случае предложений Омбудсмена как национального механизма предотвращения пыток выполнено 68,4 процента предложений, сообщает офис Омбудсмена, добавляя, что Омбудсмен оценивает приверженность государственных органов к выполнению предложений и подчеркивает важность постоянной работы по повышению показателей выполнения предложений: