Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ
Եկատերինբուրգում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ: Փաշինյանը հանդիպման բաց հատվածում նշել է, որ սա լավ հնարավորություն է քննարկելու երկկողմ հարաբերությունների ողջ օրակարգը։
«Իսկ ընտրություններից հետո, ինչպես ասում են, լավ հնարավորություն է ճշտել ժամացույցները։ Վերջերս ի հայտ են եկել մի շարք խնդրահարույց հարցեր։ Իհարկե հուսով եմ, որ մենք կքննարկենք և կլուծենք այդ հարցերը։ Թե՛ ընտրություններից առաջ, թե՛ հետո մենք հանձնառու ենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ մեր հարաբերությունների հետագա զարգացմանը։ Եվ, իհարկե, մենք հետաքրքրված ենք Եվրասիական տնտեսական միությանը մեր մասնակցությամբ»,- շեշտել է ՀՀ վարչապետը։
Նա նշել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է ապահովել, որ Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրի մեխանիզմները գործեն, ինչպես նախատեսված են։ «Ես կարծում եմ, որ սա բխում է Եվրասիական տնտեսական միության հետագա զարգացման շահերից։ Իհարկե, ինչպես արդեն ասացի, մենք հանձնառու ենք բոլոր հարցերի, բոլոր նրբությունների կառուցողական քննարկմանը և պարզաբանմանը։ Եվ հուսով եմ, որ այսօրվա բանակցությունների արդյունքում մենք կկարողանանք լուծել կոնկրետ հարցեր»,- ամփոփել է ՀՀ վարչապետը։

Nikol Pashinyan has met with the Prime Minister of the Russian Federation, Mikhail Mishustin.
In Yekaterinburg, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan met with the Chairman of the Government of the Russian Federation Mikhail Mishustin. Pashinyan noted in the open part of the meeting that this is a good opportunity to discuss the entire agenda of bilateral relations.
«And after the elections, as they say, it is a good opportunity to synchronize our watches. Recently, a number of problematic issues have emerged. Of course, I hope that we will discuss and resolve these issues. Both before and after the elections, we are committed to the further development of our relations with the Russian Federation. And, of course, we are interested in our participation in the Eurasian Economic Union,» the Prime Minister of Armenia emphasized.
He noted that Armenia is interested in ensuring that the mechanisms of the treaty on the Eurasian Economic Union operate as intended. «I believe that this is in line with the interests of the further development of the Eurasian Economic Union. Of course, as I have already said, we are committed to the constructive discussion and clarification of all issues and all nuances. And I hope that as a result of today’s negotiations, we will be able to resolve specific issues,» the Prime Minister of Armenia concluded.