Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ
Եկատերինբուրգում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ: Փաշինյանը հանդիպման բաց հատվածում նշել է, որ սա լավ հնարավորություն է քննարկելու երկկողմ հարաբերությունների ողջ օրակարգը։
«Իսկ ընտրություններից հետո, ինչպես ասում են, լավ հնարավորություն է ճշտել ժամացույցները։ Վերջերս ի հայտ են եկել մի շարք խնդրահարույց հարցեր։ Իհարկե հուսով եմ, որ մենք կքննարկենք և կլուծենք այդ հարցերը։ Թե՛ ընտրություններից առաջ, թե՛ հետո մենք հանձնառու ենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ մեր հարաբերությունների հետագա զարգացմանը։ Եվ, իհարկե, մենք հետաքրքրված ենք Եվրասիական տնտեսական միությանը մեր մասնակցությամբ»,- շեշտել է ՀՀ վարչապետը։
Նա նշել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է ապահովել, որ Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրի մեխանիզմները գործեն, ինչպես նախատեսված են։ «Ես կարծում եմ, որ սա բխում է Եվրասիական տնտեսական միության հետագա զարգացման շահերից։ Իհարկե, ինչպես արդեն ասացի, մենք հանձնառու ենք բոլոր հարցերի, բոլոր նրբությունների կառուցողական քննարկմանը և պարզաբանմանը։ Եվ հուսով եմ, որ այսօրվա բանակցությունների արդյունքում մենք կկարողանանք լուծել կոնկրետ հարցեր»,- ամփոփել է ՀՀ վարչապետը։

Никол Пашинян встретился с председателем правительства РФ Михаилом Мишустиным.
В Екатеринбурге премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с председателем правительства России Михаилом Мишустиным. Пашинян в открытой части встречи отметил, что это хорошая возможность обсудить весь повестку двусторонних отношений.
«А после выборов, как говорится, хорошая возможность сверить часы. В последнее время возникло несколько проблемных вопросов. Конечно, я надеюсь, что мы обсудим и решим эти вопросы. Как до выборов, так и после мы привержены дальнейшему развитию наших отношений с Российской Федерацией. И, конечно, мы заинтересованы в нашем участии в Евразийском экономическом союзе»,- подчеркнул премьер-министр Армении.
Он отметил, что Армения заинтересована в том, чтобы механизмы договора о Евразийском экономическом союзе работали так, как предусмотрено. «Я считаю, что это соответствует интересам дальнейшего развития Евразийского экономического союза. Конечно, как я уже сказал, мы привержены конструктивному обсуждению и разъяснению всех вопросов, всех нюансов. И надеюсь, что в результате сегодняшних переговоров мы сможем решить конкретные вопросы»,- резюмировал премьер-министр Армении.