Ռուսաստանը նոր զանգվածային հարված է հասցրել Կիևին. կան զոhեր և վիրավորներ
Հայկական ժամանակ. Հուլիսի լույս 6-ի գիշերը Ռուսաստանը նոր զանգվածային հրթիռային հարված է հասցրել և անօդաչու թռչող սարքերով գրոհել Կիևը:
Զոհվել է առնվազն 11 մարդ, ևս 46-ը՝ ստացել վնասվածքներ, հայտնում են ուկրաինական ԶԼՄ-ները:
Գործողության ժամանակ Ռուսաստանն օգտագործել է 68 հրթիռ, այդ թվում՝ 23 բալիստիկ, և 351 անօդաչու թռչող սարք։ Հարձակումը շարունակվել է մինչև վաղ առավոտյան։
Պայթյուններ են որոտացել քաղաքի տարբեր շրջաններում, արձակման ժամանակ ուկրաինական մայրաքաղաքի բնակիչները պատսպարվել են մետրոյի կայարաններում։
Կիևի քաղաքային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Տիմուր Տկաչենկոյի տվյալներով՝ Պոդոլսկի շրջանում մասամբ փլուզվել է բնակելի շենք։ Դառնիցկի շրջանում վնասվել են մի քանի բազմահարկ շենքեր, փլատակների տակ կարող են մարդիկ լինել։
«Սրանք բնակելի շենքեր են։ Վայրեր, որտեղ մարդիկ քնել և ապրել են իրենց սովորական կյանքով»,- հայտարարել է Տկաչենկոն։
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն հայտնել է, որ հակաօդային պաշտպանության ուժերը հետ են մղել հարձակումը և բնակիչներին կոչ է արել մնալ պատսպարաններում։
Հարձակումից մի քանի ժամ առաջ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նախազգուշացրել էր Կիևի ուղղությամբ Ռուսաստանի կողմից նոր զանգվածային հարվածի նախապատրաստման մասին։

Россия нанесла новый массированный удар по Киеву. Есть погибшие и раненые.
Армянское время. Ночью 6 июля Россия нанесла новый массированный ракетный удар и атаковала Киев беспилотниками:
Погибло как минимум 11 человек, еще 46 получили ранения, сообщают украинские СМИ:
В ходе операции Россия использовала 68 ракет, в том числе 23 баллистические, и 351 беспилотник. Атака продолжалась до раннего утра.
Взрывы раздавались в различных районах города, во время обстрела жители украинской столицы укрывались на станциях метро.
По данным главы Киевской городской военной администрации Тимура Ткаченко, в Подольском районе частично обрушился жилой дом. В Дарницком районе повреждены несколько многоэтажных зданий, под завалами могут находиться люди.
«Это жилые дома. Места, где люди спали и жили своей обычной жизнью», - заявил Ткаченко.
Мэр Киева Виталий Кличко сообщил, что силы противовоздушной обороны отразили атаку и призвал жителей оставаться в укрытиях.
За несколько часов до атаки президент Украины Владимир Зеленский предупредил о подготовке России к новому массированному удару по Киеву.