Ռուսաստանը նոր զանգվածային հարված է հասցրել Կիևին. կան զոhեր և վիրավորներ
Հայկական ժամանակ. Հուլիսի լույս 6-ի գիշերը Ռուսաստանը նոր զանգվածային հրթիռային հարված է հասցրել և անօդաչու թռչող սարքերով գրոհել Կիևը:
Զոհվել է առնվազն 11 մարդ, ևս 46-ը՝ ստացել վնասվածքներ, հայտնում են ուկրաինական ԶԼՄ-ները:
Գործողության ժամանակ Ռուսաստանն օգտագործել է 68 հրթիռ, այդ թվում՝ 23 բալիստիկ, և 351 անօդաչու թռչող սարք։ Հարձակումը շարունակվել է մինչև վաղ առավոտյան։
Պայթյուններ են որոտացել քաղաքի տարբեր շրջաններում, արձակման ժամանակ ուկրաինական մայրաքաղաքի բնակիչները պատսպարվել են մետրոյի կայարաններում։
Կիևի քաղաքային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Տիմուր Տկաչենկոյի տվյալներով՝ Պոդոլսկի շրջանում մասամբ փլուզվել է բնակելի շենք։ Դառնիցկի շրջանում վնասվել են մի քանի բազմահարկ շենքեր, փլատակների տակ կարող են մարդիկ լինել։
«Սրանք բնակելի շենքեր են։ Վայրեր, որտեղ մարդիկ քնել և ապրել են իրենց սովորական կյանքով»,- հայտարարել է Տկաչենկոն։
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն հայտնել է, որ հակաօդային պաշտպանության ուժերը հետ են մղել հարձակումը և բնակիչներին կոչ է արել մնալ պատսպարաններում։
Հարձակումից մի քանի ժամ առաջ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նախազգուշացրել էր Կիևի ուղղությամբ Ռուսաստանի կողմից նոր զանգվածային հարվածի նախապատրաստման մասին։

Russia has delivered a new massive strike on Kyiv. There are dead and wounded.
Armenian Time. On the night of July 6, Russia launched a new massive missile strike and attacked Kyiv with drones:
At least 11 people have been killed, and another 46 have been injured, according to Ukrainian media:
During the operation, Russia used 68 missiles, including 23 ballistic ones, and 351 drones. The attack continued until early morning.
Explosions were heard in various parts of the city, and during the launch, residents of the Ukrainian capital took shelter in metro stations.
According to the head of the Kyiv City Military Administration, Timur Tkachenkov, a residential building partially collapsed in the Podilskyi district. Several multi-story buildings were damaged in the Darnytskyi district, and there may be people under the rubble.
“These are residential buildings. Places where people have slept and lived their normal lives,” Tkachenkov stated.
Kyiv Mayor Vitali Klitschko reported that air defense forces repelled the attack and urged residents to stay in shelters.