«Իմ կինը «Հայփոստ»-ի պատմության մեջ ամենացածր աշխատավարձ ստացող տնօրենն է երբևէ». Կոնջորյան
azatutyun.am «Քաղաքացիական պայմանագրից» Ազգային ժողովի փոխնախագահի թեկնածու, նախորդ գումարման խորհրդարանում իշխանական խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն, այսօր պատասխանելով կնոջ աշխատավարձի վերաբերյալ «Հայաստան» խմբակցությունից Ագնեսա Խամոյանի հարցին, հայտարարեց. «Իմ կինը «Հայփոստ»-ի պատմության մեջ ամենացածր աշխատավարձ ստացող տնօրենն է երբևէ»:
«Հայփոստ»-ի պատմության մեջ չի եղել տնօրեն, որ ստանա այնքան աշխատավարձ, ինչքան ստացել է իմ կինը», - ասաց Կոնջորյանը:
Նա նշեց, որ իր կինը տնօրեն նշանակվելուց առաջ 5 տարի աշխատել է «Հայփոստ»-ում, եղել է վարչության ղեկավար: «Եղել է մրցույթ, իմ կինը մասնակցելով մրցույթին, ընտրվել է «Հայփոստ» ընկերության տնօրեն»:
Շուշան Ալեքսանյանը 2024 թվականի նոյեմբերին դարձել է փոստային կապի ազգային օպերատոր «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի տնօրեն։ «Հայփոստ»-ն ամբողջությամբ պետական ընկերություն է։ Ըստ Ալեքսանյանի՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրի՝ այս պաշտոնում նրա տարեկան աշխատավարձը գերազանցում է 118 հազար դոլարը, ըստ այդմ՝ իշխանական պատգամավորի կինը պետական ընկերությունից ամսական ստանում է ավելի քան 3.6 մլն դրամ կամ մոտ 10 հազար դոլար աշխատավարձ։
Փաստացի, «Ազատության» հարցումներին «Հայփոստ»-ի և այն կառավարող Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության պատասխաններից հնարավոր չէ հասկանալ՝ որքանով է ընկերության տնօրենի մրցույթը եղել անաչառ ու մրցակցային: Պաշտոնական աղբյուրները հրաժարվել են նաև մանրամասնել՝ ինչպես է գոյացել «Հայփոստ»-ի տնօրենի աշխատավարձը:

"My wife is the lowest-paid director in the history of Haypost," Konyoryan said.
azatutyun.am  «Civil Contract» National Assembly vice-presidential candidate, the head of the ruling faction in the previous parliament, Hayk Konjoryan, today, in response to a question from the "Armenia" faction's Agnesa Hamoyan regarding his wife's salary, stated, «My wife is the director who has received the lowest salary in the history of «Haypost» ever»:
«There has never been a director in the history of «Haypost» who has received as much salary as my wife has,» said Konjoryan:
He noted that his wife worked at «Haypost» for 5 years before being appointed as director and was the head of the administration. «There was a competition, and my wife was selected as the director of «Haypost» after participating in the competition»:
Shushan Aleksanyan became the director of the national postal operator «Haypost» LLC in November 2024. «Haypost» is a fully state-owned company. According to Aleksanyan, the declaration submitted to the Anti-Corruption Commission states that her annual salary in this position exceeds $118,000, thus the wife of a ruling party MP receives more than 3.6 million drams or about $10,000 monthly from the state company.
In fact, it is impossible to understand from the responses of «Haypost» and the Ministry of High-Tech Industry that manages it, to the inquiries of «Liberty», how impartial and competitive the competition for the company's director was. Official sources have also refused to elaborate on how the salary of the director of «Haypost» was determined.