Ֆիզիկական, հոգեբանական և ցանկացած տիպի բռնություն ինձ համար դատապարտելի է. Հայկ Կոնջորյանը՝ եղբոր հետ կապված միջադեպի մասին
03-08-2026 16:37 Հայաստան Քաղաքականություն
1lurer.am  8 տարի քաղաքական գործունեությամբ զբաղված, 8 տարի Ազգային ժողովի ամենաակտիվ պատգամավորներից մեկը եղած, 5 տարի կառավարող խմբակցության ղեկավար եղած Հայկ Կոնջորյանի անձի մասին, անձամբ իր մասին, անձամբ իր գործունեության մասին որևէ հակափաստարկ չկա, որևէ կոմպրոմատ չկա, որևէ հակաթեզ չկա, որևէ ասելիք չկա, դրա համար փորձ են անում թիրախավորել Հայկ Կոնջորյանի հարազատներին, որպեսզի խփեն Հայկ Կոնջորյանին, և դա այդ Հայկ Կոնջորյանի համար հաճելի գնահատական կլիներ:
Այդ մասին ասաց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու Հայկ Կոնջորյանը՝ անդրադառնալով «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հարություն Մնացակայանի հարցին, թե 2015-2016 թվականների արդարության մարտիկ Հայկ Կոնջորյանն ինչ մեկնաբանություն կտար, եթե տեսներ 10 տարի հետո՝ 2026-ին, ԱԺ փոխնախագահի թեկնածու Հայկ Կոնջորյանի մասին, որի մասին մոտ 10 օր ամբողջ լրատվականներում սկանդալային նյութերից բացի՝ այլ նյութեր չկան:
«Եթե ուշադիր նայեք այդ պատմություններին, դրանց մեջ վիթխարի քանակությամբ ֆեյք նյուզ գոյություն ունի, չեմ կարող հասցնել մի քանի րոպեների ընթացքում ֆեյք նյուզերին անդրադառնալ»,- ասաց նա:
Ճշտող հարցին՝ ուզում եք ասել, որ այն, ինչ լրատվականներում գրվում է, ամբողջությամբ ֆե՞յք է, Կոնջորյանը պատասխանեց. «Ինձ համար դատապարտելի է ցանկացած տեսակի բռնություն՝ ֆիզիկական, հոգեբանական, ցանկացած տիպի բռնություն ինձ համար դատապարտելի է, և այդ հարցի վերաբերյալ կա հարուցված քրեական գործ: Վստահ եմ, որ պատասխանատվություն են կրելու այդ մարդիկ»:
Հիշեցնենք՝ Հայկ Կոնջորյանի եղբորը ծեծի ենթարկելու դեպքի առիթով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, 5 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում: Ծեծի համար մեղադրվողներից Նաիրի Հակոբյանը Աբովյանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ է:

Физическое, психологическое и любое другое насилие для меня неприемлемо. Гайк Конжорян о происшествии, связанном с его братом.
03-08-2026 16:37 Армения Политика
1lurer.am  8 лет занимаясь политической деятельностью, 8 лет будучи одним из самых активных депутатов Национального собрания, 5 лет возглавляя правящую фракцию, о личности Гайка Конжоряна, о нем самом, о его деятельности нет никаких контраргументов, нет никаких компрометирующих материалов, нет никаких контр тезисов, нет ничего, что можно было бы сказать, поэтому пытаются нацелиться на родственников Гайка Конжоряна, чтобы ударить по Гайку Конжоряну, и это было бы приятной оценкой для самого Гайка Конжоряна:
Об этом сказал кандидат на пост заместителя председателя Национального собрания Гайк Конжорян, комментируя вопрос депутата фракции «Сильный Армения» Арутюна Мнацаканяна о том, какую бы реакцию дал Гайк Конжорян, борец за справедливость 2015-2016 годов, если бы увидел через 10 лет, в 2026 году, информацию о кандидате на пост заместителя председателя Национального собрания Гайке Конжоряне, о котором в течение почти 10 дней в СМИ, кроме скандальных материалов, нет других материалов:
«Если внимательно посмотреть на эти истории, в них существует огромное количество фейковых новостей, я не могу за несколько минут охватить все фейковые новости», - сказал он:
На уточняющий вопрос: хотите сказать, что то, что пишется в СМИ, полностью фейк?, Конжорян ответил: «Для меня неприемлемо любое насилие - физическое, психологическое, любой вид насилия для меня неприемлем, и по этому вопросу возбуждено уголовное дело. Уверен, что эти люди понесут ответственность»:
Напомним, что по факту избиения брата Гайка Конжоряна возбуждено уголовное производство, в отношении 5 человек возбуждено общественное уголовное преследование. Один из обвиняемых в избиении Наири Хачатурян является членом фракции «Гражданский договор» в совете Абовяна: