Ֆիզիկական, հոգեբանական և ցանկացած տիպի բռնություն ինձ համար դատապարտելի է. Հայկ Կոնջորյանը՝ եղբոր հետ կապված միջադեպի մասին
03-08-2026 16:37 Հայաստան Քաղաքականություն
1lurer.am  8 տարի քաղաքական գործունեությամբ զբաղված, 8 տարի Ազգային ժողովի ամենաակտիվ պատգամավորներից մեկը եղած, 5 տարի կառավարող խմբակցության ղեկավար եղած Հայկ Կոնջորյանի անձի մասին, անձամբ իր մասին, անձամբ իր գործունեության մասին որևէ հակափաստարկ չկա, որևէ կոմպրոմատ չկա, որևէ հակաթեզ չկա, որևէ ասելիք չկա, դրա համար փորձ են անում թիրախավորել Հայկ Կոնջորյանի հարազատներին, որպեսզի խփեն Հայկ Կոնջորյանին, և դա այդ Հայկ Կոնջորյանի համար հաճելի գնահատական կլիներ:
Այդ մասին ասաց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու Հայկ Կոնջորյանը՝ անդրադառնալով «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հարություն Մնացակայանի հարցին, թե 2015-2016 թվականների արդարության մարտիկ Հայկ Կոնջորյանն ինչ մեկնաբանություն կտար, եթե տեսներ 10 տարի հետո՝ 2026-ին, ԱԺ փոխնախագահի թեկնածու Հայկ Կոնջորյանի մասին, որի մասին մոտ 10 օր ամբողջ լրատվականներում սկանդալային նյութերից բացի՝ այլ նյութեր չկան:
«Եթե ուշադիր նայեք այդ պատմություններին, դրանց մեջ վիթխարի քանակությամբ ֆեյք նյուզ գոյություն ունի, չեմ կարող հասցնել մի քանի րոպեների ընթացքում ֆեյք նյուզերին անդրադառնալ»,- ասաց նա:
Ճշտող հարցին՝ ուզում եք ասել, որ այն, ինչ լրատվականներում գրվում է, ամբողջությամբ ֆե՞յք է, Կոնջորյանը պատասխանեց. «Ինձ համար դատապարտելի է ցանկացած տեսակի բռնություն՝ ֆիզիկական, հոգեբանական, ցանկացած տիպի բռնություն ինձ համար դատապարտելի է, և այդ հարցի վերաբերյալ կա հարուցված քրեական գործ: Վստահ եմ, որ պատասխանատվություն են կրելու այդ մարդիկ»:
Հիշեցնենք՝ Հայկ Կոնջորյանի եղբորը ծեծի ենթարկելու դեպքի առիթով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, 5 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում: Ծեծի համար մեղադրվողներից Նաիրի Հակոբյանը Աբովյանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ է:

Physical, psychological, and any type of violence is unacceptable to me. Hayk Konjoryan on the incident involving his brother.
03-08-2026 16:37 Armenia Politics
1lurer.am  There is no counter-argument, no compromising material, no counter-thesis, no comments about Hayk Konjoryan, who has been engaged in political activities for 8 years, has been one of the most active members of the National Assembly for 8 years, and has been the leader of the ruling faction for 5 years. Therefore, they are trying to target Hayk Konjoryan's relatives to hit Hayk Konjoryan, and this would be a pleasant assessment for Hayk Konjoryan.
Hayk Konjoryan, a candidate for the position of Deputy Speaker of the National Assembly, said this in response to the question from "Strong Armenia" faction member Harutyun Mnatsakanyan about what comment Hayk Konjoryan, the fighter for justice in 2015-2016, would give if he saw in 10 years, in 2026, about Hayk Konjoryan, the candidate for Deputy Speaker of the National Assembly, for whom there have been no materials in the media except for scandalous ones for about 10 days.
"If you look closely at those stories, there is a huge amount of fake news among them; I can't address the fake news in just a few minutes," he said.
In response to a clarifying question—do you want to say that what is written in the media is completely fake?—Konjoryan replied, "Any kind of violence—physical, psychological, any type of violence is condemnable for me, and there is a criminal case initiated regarding this issue. I am confident that those people will bear responsibility."
Let us remind you that a criminal proceeding has been initiated regarding the case of beating Hayk Konjoryan's brother, and public criminal prosecution has been initiated against 5 individuals. One of those accused of beating is Nairi Hakobyan, a member of the "Civil Contract" faction in the Abovyan City Council.