Գերիների և պահվող անձանց վերադարձի հարցն ամենօրյա աշխատանքի մաս է. Ռուբինյան
shantnews.am  ԱԺ նորընտիր նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ով է իրեն փոխարինելու հատուկ բանագնացի պաշտոնում ասել է.
«Ով պիտի ինձ փոխարինի, չգիտեմ, չեմ մտածել: Եթե Կառավարությունն իմ խորհրդի կարիքն ունենա, կքննարկենք: Բայց այդ հարցը Կառավարության տիրույթում է»:
Անդրադառնալով գերիների և պահվող անձանց վերադարձի մասով աշխատանքներին՝ Ռուբինյանը հայտարարել է.
«Գերիների և պահվող անձանց վերաբերյալ գիտեք, որ ամենօրյա աշխատանքի մաս է: Այդ ամենօրյա աշխատանքի շնորհիվ է, որ 200-ից ավելի գերիներ այս տարիների ընթացքում վերադարձել են հայրենիք: Այդ աշխատանքը երբեք չի դադարում: Եթե նկատել եք, եղել են ամիսներ, որ որևէ շարժ չի եղել, էլի քնարկումներ են եղել այն մասին, որ Կառավարությունը բան չի անում, բայց հանկարծ վերադարձել են նոր գերիներ: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ դա արագ տեղի ունենա:
Բնականաբար, մենք էլ խորհրդարանական մակարդակում ինչպես աշխատել ենք այդ ուղղությամբ, այդպես էլ կաշխատենք»:

Вопрос о возвращении заложников и удерживаемых лиц является частью повседневной работы. Рубинян
shantnews.am  Новый председатель Национального собрания Рубен Рубинян, отвечая на вопрос о том, кто заменит его на посту специального представителя, сказал.
«Кто должен меня заменить, не знаю, не думал об этом. Если правительству понадобится мой совет, мы обсудим. Но этот вопрос в компетенции правительства»:
Комментируя работу по возвращению пленных и удерживаемых лиц, Рубинян заявил.
«Что касается пленных и удерживаемых лиц, вы знаете, что это часть ежедневной работы. Благодаря этой ежедневной работе более 200 пленных были возвращены на родину за эти годы. Эта работа никогда не прекращается. Если вы заметили, были месяцы, когда не было никаких движений, и снова были обсуждения о том, что правительство ничего не делает, но вдруг вернулись новые пленные. Мы сделаем все возможное, чтобы это произошло быстро.