Գերիների և պահվող անձանց վերադարձի հարցն ամենօրյա աշխատանքի մաս է. Ռուբինյան
shantnews.am  ԱԺ նորընտիր նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ով է իրեն փոխարինելու հատուկ բանագնացի պաշտոնում ասել է.
«Ով պիտի ինձ փոխարինի, չգիտեմ, չեմ մտածել: Եթե Կառավարությունն իմ խորհրդի կարիքն ունենա, կքննարկենք: Բայց այդ հարցը Կառավարության տիրույթում է»:
Անդրադառնալով գերիների և պահվող անձանց վերադարձի մասով աշխատանքներին՝ Ռուբինյանը հայտարարել է.
«Գերիների և պահվող անձանց վերաբերյալ գիտեք, որ ամենօրյա աշխատանքի մաս է: Այդ ամենօրյա աշխատանքի շնորհիվ է, որ 200-ից ավելի գերիներ այս տարիների ընթացքում վերադարձել են հայրենիք: Այդ աշխատանքը երբեք չի դադարում: Եթե նկատել եք, եղել են ամիսներ, որ որևէ շարժ չի եղել, էլի քնարկումներ են եղել այն մասին, որ Կառավարությունը բան չի անում, բայց հանկարծ վերադարձել են նոր գերիներ: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ դա արագ տեղի ունենա:
Բնականաբար, մենք էլ խորհրդարանական մակարդակում ինչպես աշխատել ենք այդ ուղղությամբ, այդպես էլ կաշխատենք»:

The issue of the return of captives and detained individuals is part of the daily work. Rubinyan
shantnews.am  The newly elected President of the National Assembly Ruben Rubinyan, in response to the question of who will replace him in the position of special envoy, said.
«I don’t know who will replace me, I haven’t thought about it. If the Government needs my advice, we will discuss it. But that question is within the Government's domain»:
Regarding the work on the return of captives and detained persons, Rubinyan stated.
«As you know, the work regarding captives and detained persons is part of our daily efforts. It is thanks to this daily work that over 200 captives have returned to the homeland during these years. This work never stops. If you have noticed, there have been months when there was no movement, yet discussions have taken place about the Government doing nothing, but suddenly new captives have returned. We will do everything to ensure that this happens quickly.
Of course, we will continue to work in that direction at the parliamentary level as we have done so far»: