Պարո՛ն Ռուբինյան, ամեն ինչ գնում է նրան, որ ընտրվելու եք ԱԺ նախագահ, բայց Դուք չեք լինելու ԱԺ նախագահ. Ռուբեն Մխիթարյան
03-08-2026 11:50 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am. Պարոն Ռուբեն Ռուբինյանը երեկ խոսում էր բարեկրթության մասին, իրականում ողջունելի է, միայն մոռացել է, որ, օրինակ՝ մեր ամբողջ քարոզարշավի ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը եղել է բարեկրթության սահմաններում։ Այս մասին Ազգային ժողովի 9-րդ գումարման առաջին նստաշրջանին ասել է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության անդամ Ռուբեն Մխիթարյանը:
«Մեր ամբողջ քարոզարշավը նվիրված է եղել մեր ծրագրերին, առաջարկվող աշխատանքներին և միայն ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության։ Մենք, որ ասում ենք՝ մեր ձևով, դրա մեջ, միանշանակ մտնում է նաև բարեկրթությունը, դրա մեջ մտնում է շնորհքով լինելը, համեստ լինելը և այլն։
Պարոն Ռուբինյանը երեկ նշում էր նաև բռնաճնշումների մասին, որ բռնաճնշումներ չկան: Ինձ հետաքրքիր է՝ եթե Հայաստանի Հանրապետությունում չկան բռնաճնշումներ, չկան քաղաքական բանտարկյալներ, այդ դեպքում պարզունակ ժեստի համար ինչո՞ւ եմ ես շուրջ երկու ամիս կալանավորվել»,-նշել է նա:
Մխիթարյանը խոսել է նաև Ալիկ Ալեքսանյանի մասին, նշել, որ նա իրենց պայքարի առաջամարտիկներից է, ում կալանքի ժամկետը երկարաձգվել է ևս երկու ամսով:
«Պարո՛ն Ռուբինյան, ամեն ինչ գնում է նրան, որ այո՛, դուք նշանակվելու եք, ընտրվելու եք Ազգային ժողովի նախագահ, բայց դուք չեք լինելու Ազգային ժողովի նախագահ և ամենակարևորը՝ բարեկրթության մասով, ում հարգանք, նրան հարգանք, ում պատիվ, նրան պատիվ»,-եզրափակել է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության անդամ Ռուբեն Մխիթարյանը:

Господин Рубинян, всё идет к тому, что вы будете избраны председателем НС, но вы не будете председателем НС. Рубен Мхитарян
03-08-2026 11:50 Армения Политика
tert.am. Господин Рубен Рубинян вчера говорил о вежливости, что на самом деле похвально, только он забыл, что, например, на протяжении всей нашей предвыборной кампании партия «Сильный Армения» оставалась в рамках вежливости. Об этом на первом заседании Национального собрания 9-го созыва сказал член фракции «Сильный Армения» Рубен Мхитарян:
«Вся наша предвыборная кампания была посвящена нашим программам, предлагаемым работам и только во благо Республики Армения. Мы, которые говорим — по-своему, в это однозначно входит и вежливость, в это входит быть сдержанным, скромным и так далее.
Господин Рубинян также упоминал вчера о репрессиях, что репрессий нет. Мне интересно, если в Республике Армения нет репрессий, нет политических заключенных, тогда за простое жест я почему около двух месяцев находился под арестом?» — отметил он.
Мхитарян также говорил об Алике Александряне, отметив, что он один из лидеров их борьбы, срок задержания которого был продлен еще на два месяца:
«Господин Рубинян, все идет к тому, что да, вы будете назначены, избраны председателем Национального собрания, но вы не будете председателем Национального собрания и самое главное — в части вежливости, кому уважение, тому уважение, кому честь, тому честь» — резюмировал член фракции «Сильный Армения» Рубен Мхитарян: