Կոտայքում վերականգնվել է 52 մլն 798 հզր դրամ, դատարան է հանձնվել 44 քրեական վարույթ
Կոտայքի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության հայցերով պետությանը և համայնքին վերջնական դատական ակտով վերականգնված գումարի չափը կազմել է 3 միլիոն 798 հազար դրամ:
Քրեական վարույթներով, ինչպես նաև դատախազական ներգործության միջոցների կիրառմամբ, պետությանը, համայնքին, պետական և համայնքային մասնակցությամբ կազմակերպություններին պատճառված վնասի վերականգնված գումարի չափը կազմել է 49 միլիոն դրամ:
Կոտայքի մարզի դատախազության կողմից, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, ծանր հանցագործություններով մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 31 քրեական վարույթ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 13 քրեական վարույթ:
Ծանր հանցագործություններով օրինական ուժի մեջ է մտել 27 մեղադրական դատավճիռ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 3 մեղադրական դատավճիռ:

В Котайке восстановлено 52 млн 798 тыс. драмов, в суд передано 44 уголовных дела.
В Котайкском марзе, в первом полугодии 2026 года, сумма, восстановленная в пользу государства и общины по искам о защите государственных и общинных интересов, составила 3 миллиона 798 тысяч драмов:
По уголовным делам, а также с применением мер прокурорского воздействия, сумма, восстановленная в пользу государства, общины и организаций с государственным и общинным участием, составила 49 миллионов драмов:
Котайкская прокуратура в первом полугодии 2026 года передала в суд 31 уголовное дело с обвинительным заключением по тяжким преступлениям, а по особо тяжким преступлениям — 13 уголовных дел:
По тяжким преступлениям вступили в законную силу 27 обвинительных приговоров, а по особо тяжким преступлениям — 3 обвинительных приговора: