Հարգելի՛ գործընկերներ, դա ձեզ լավ տեղ չի տանելու. Ալեքսանյանը՝ Ռուբինյանի շուրջ ընդդիմության քննադատության մասին
03-08-2026 11:55 Հայաստան Քաղաքականություն
1lurer. Հարգելի՛ գործընկերներ, անկեղծ ասած, երեկ մի պահ տպավորություն ունեցա, որ 9-րդ գումարման ԱԺ-ի աշխատանքների մեկնարկը 8-րդ գումարման աշխատանքների մեկնարկի հատվածի նկատմամբ ընդամենը մի առավելություն ունի, և դա տիկին Ագնեսա Խամոյանի նոր ու գեղեցիկ սանրվածքն է: Այս խոսքերով իր ելույթը խորհրդարանում սկսեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը:
«Շատ ա ձեզ սազում, տիկին Խամոյան»,- ասաց պատգամավորը՝ դիմելով Խամոյանին:
Պատգամավորն այնուհետև անդրադարձավ ԱԺ նախագահի թեկնածու Ռուբեն Ռուբինյանի հասցեին հնչող քննադատական մեկնաբանություններին՝ կապված նրա՝ Թուրքիայում լինելու հանգամանքի հետ, որը, ըստ նրա, ընդդիմությունը ներկայացնում է որպես ապոկալիպտիկ իրողություն:
«Հարգելի՛ գործընկերներ, կարծում եմ, որ դա ձեզ լավ տեղ չի տանելու»,- ասաց Ալեքսանյանը՝ նկատելով, որ նախորդ գումարման խորհրդարանի ժամանակ ընդդիմադիրները չօգտվեցին իրենց խորհուրդներից:
««Պատիվ ունեմ»-ը հայտնվեց չգիտեմ որտեղ, ճիշտն ասած, «Հայաստան» դաշինքը կրճատվեց գրեթե երեք անգամ իր թվով: Ու հիմա, երբ հարցնում եք պարոն Ռուբինյանին, նա թուրք տեսել է, թե ոչ, լավ կլինի՝ նախապես ստուգեք՝ արդյոք ձեր խմբակցության կազմում կա՞ն մարդիկ, որոնք, օրինակ, շփվել են ադրբեջանցիների, թուրքերի հետ: Որովհետև պարզվում է՝ կան: Ու եթե պարզվում է, որ կան, հանրության ու ձեր ընտրողների աչքում դա լավ բան չի նշանակում: Դա չի կարող լավ բան նշանակել, հասկանո՞ւմ եք»,- ասաց պատգամավորը:

Уважаемые коллеги, это не приведет вас к хорошему месту. Александян о критике оппозиции вокруг Рубиняна
03-08-2026 11:55 Армения Политика
1lurer. Уважаемые коллеги, откровенно говоря, вчера у меня на мгновение возникло впечатление, что начало работы 9-го созыва Национального собрания имеет лишь одно преимущество по сравнению с началом работы 8-го созыва, и это новая и красивая прическа госпожи Агнесы Хамоян. С этими словами свое выступление в парламенте начал депутат фракции КП Вагхан Александряна:
«Вам это очень идет, госпожа Хамоян»,- сказал депутат, обращаясь к Хамоян:
Депутат затем обратил внимание на критические комментарии в адрес кандидата на пост президента Национального собрания Рубена Рубиняна, касающиеся его пребывания в Турции, которое, по его словам, оппозиция представляет как апокалиптическую реальность:
«Уважаемые коллеги, я думаю, что это не приведет вас к хорошему результату»,- сказал Александряна, отметив, что в прошлом созыве парламента оппозиционеры не воспользовались их советами:
««Честь имею» появилась не знаю откуда, честно говоря, блок «Армения» сократился почти в три раза по численности. И теперь, когда вы спрашиваете господина Рубиняна, видел ли он турка или нет, было бы хорошо, если бы вы заранее проверили, есть ли в вашей фракции люди, которые, например, общались с азербайджанцами, турками. Потому что оказывается, что есть. И если выяснится, что есть, это не означает ничего хорошего в глазах общества и ваших избирателей. Это не может означать ничего хорошего, понимаете ли вы»,- сказал депутат: