Հարգելի՛ գործընկերներ, դա ձեզ լավ տեղ չի տանելու. Ալեքսանյանը՝ Ռուբինյանի շուրջ ընդդիմության քննադատության մասին
03-08-2026 11:55 Հայաստան Քաղաքականություն
1lurer. Հարգելի՛ գործընկերներ, անկեղծ ասած, երեկ մի պահ տպավորություն ունեցա, որ 9-րդ գումարման ԱԺ-ի աշխատանքների մեկնարկը 8-րդ գումարման աշխատանքների մեկնարկի հատվածի նկատմամբ ընդամենը մի առավելություն ունի, և դա տիկին Ագնեսա Խամոյանի նոր ու գեղեցիկ սանրվածքն է: Այս խոսքերով իր ելույթը խորհրդարանում սկսեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը:
«Շատ ա ձեզ սազում, տիկին Խամոյան»,- ասաց պատգամավորը՝ դիմելով Խամոյանին:
Պատգամավորն այնուհետև անդրադարձավ ԱԺ նախագահի թեկնածու Ռուբեն Ռուբինյանի հասցեին հնչող քննադատական մեկնաբանություններին՝ կապված նրա՝ Թուրքիայում լինելու հանգամանքի հետ, որը, ըստ նրա, ընդդիմությունը ներկայացնում է որպես ապոկալիպտիկ իրողություն:
«Հարգելի՛ գործընկերներ, կարծում եմ, որ դա ձեզ լավ տեղ չի տանելու»,- ասաց Ալեքսանյանը՝ նկատելով, որ նախորդ գումարման խորհրդարանի ժամանակ ընդդիմադիրները չօգտվեցին իրենց խորհուրդներից:
««Պատիվ ունեմ»-ը հայտնվեց չգիտեմ որտեղ, ճիշտն ասած, «Հայաստան» դաշինքը կրճատվեց գրեթե երեք անգամ իր թվով: Ու հիմա, երբ հարցնում եք պարոն Ռուբինյանին, նա թուրք տեսել է, թե ոչ, լավ կլինի՝ նախապես ստուգեք՝ արդյոք ձեր խմբակցության կազմում կա՞ն մարդիկ, որոնք, օրինակ, շփվել են ադրբեջանցիների, թուրքերի հետ: Որովհետև պարզվում է՝ կան: Ու եթե պարզվում է, որ կան, հանրության ու ձեր ընտրողների աչքում դա լավ բան չի նշանակում: Դա չի կարող լավ բան նշանակել, հասկանո՞ւմ եք»,- ասաց պատգամավորը:

Dear colleagues, that will not lead you to a good place. Aleksanyan on the opposition's criticism of Rubinyan.
03-08-2026 11:55 Armenia Politics
1lurer. Dear colleagues, to be honest, yesterday I had the impression for a moment that the start of the 9th convocation of the National Assembly has only one advantage over the start of the 8th convocation, and that is the new and beautiful hairstyle of Ms. Agnesa Khmoyan. With these words, the MP of the My Step faction, Vahagn Aleksanyan, began his speech in parliament:
«It suits you very well, Ms. Khmoyan,» said the MP, addressing Khmoyan:
The MP then referred to the critical comments directed at the candidate for the presidency of the National Assembly, Ruben Rubinyan, regarding his presence in Turkey, which, according to him, the opposition presents as an apocalyptic reality:
«Dear colleagues, I believe that this will not lead you to a good place,» said Aleksanyan, noting that during the previous convocation of parliament, the opposition did not heed their advice:
««I have the honor» appeared from I don’t know where, to be honest, the «Armenia» alliance has shrunk to almost a third of its number. And now, when you ask Mr. Rubinyan whether he has seen a Turk or not, it would be better to check in advance whether there are people in your faction who, for example, have interacted with Azerbaijanis or Turks. Because it turns out there are. And if it turns out that there are, that does not mean good things in the eyes of the public and your voters. That cannot mean good things, do you understand?» said the MP: