ՏԿԵ նախարարը ծանոթացել է Արարատի մարզի միասնական երթուղային ցանցի նոր տրանսպորտային միջոցների ամբողջական խմբաքանակին
28-07-2026 14:00 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանի, մարզպետ Սեդրակ Թևոնյանի և մարզի համայնքապետերի հետ ծանոթացել է Արարատի մարզի միասնական երթուղային ցանցի նոր տրանսպորտային միջոցների ամբողջական խմբաքանակին։
Արարատի մարզի միասնական երթուղին շահագործող ընկերությունը երթուղին կսպասարկի 87 նոր տրանսպորտային միջոցներով։
Նախարարը շրջել և ծանոթացել է նոր տրանսպորտային միջոցներին, նոր ավտոբուսներից մեկով փորձնական երթևեկել է Արտաշատ քաղաքում։
Տրասպորտային միջոցների մի մասը հարմարեցված է հատուկ կարիքներ ունեցող ուղևորների համար, հագեցած են օդափոխության համակարգերով։

The Minister of Territorial Administration and Infrastructure has familiarized himself with the complete batch of new transport vehicles for the unified route network in the Ararat region.
28-07-2026 14:00 Armenia Press release
The Minister of Territorial Administration and Infrastructure, Davit Khudatyan, today familiarized himself with the complete batch of new transport vehicles for the unified route network of the Ararat region, along with Deputy Minister Armen Simonian, Governor Sedrak Tevonyan, and the mayors of the region's communities.
The company operating the unified route in the Ararat region will service the route with 87 new transport vehicles.
The minister toured and got acquainted with the new transport vehicles, and traveled on a trial basis in one of the new buses in the city of Artashat.
Some of the transport vehicles are adapted for passengers with special needs and are equipped with ventilation systems.