ՏԿԵ նախարարը ծանոթացել է Արարատի մարզի միասնական երթուղային ցանցի նոր տրանսպորտային միջոցների ամբողջական խմբաքանակին
28-07-2026 14:00 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանի, մարզպետ Սեդրակ Թևոնյանի և մարզի համայնքապետերի հետ ծանոթացել է Արարատի մարզի միասնական երթուղային ցանցի նոր տրանսպորտային միջոցների ամբողջական խմբաքանակին։
Արարատի մարզի միասնական երթուղին շահագործող ընկերությունը երթուղին կսպասարկի 87 նոր տրանսպորտային միջոցներով։
Նախարարը շրջել և ծանոթացել է նոր տրանսպորտային միջոցներին, նոր ավտոբուսներից մեկով փորձնական երթևեկել է Արտաշատ քաղաքում։
Տրասպորտային միջոցների մի մասը հարմարեցված է հատուկ կարիքներ ունեցող ուղևորների համար, հագեցած են օդափոխության համակարգերով։

Министр ТКЕ ознакомился с полным комплектом новых транспортных средств единой маршрутной сети Армавирской области.
28-07-2026 14:00 Армения Пресс-релизы
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян сегодня ознакомился с полным комплектом новых транспортных средств единой маршрутной сети Араратской области вместе с заместителем министра Арменом Симоняном, губернатором Седраком Тевоняном и мэрами районов.
Компания, обслуживающая единственный маршрут Араратской области, будет работать с 87 новыми транспортными средствами.
Министр осмотрел и ознакомился с новыми транспортными средствами, а также проехал на одном из новых автобусов по городу Арташат.
Часть транспортных средств адаптирована для пассажиров с особыми потребностями и оснащена системами вентиляции.