Հուլիսի 1-ից ուժի մեջ են մտնում մի շարք կարևոր ծրագրեր և օրենսդրական փոփոխություններ
Հուլիսի 1-ից ուժի մեջ են մտնում մի շարք կարևոր ծրագրեր և օրենսդրական փոփոխություններ, որոնք ազդեցություն կունենան ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ բիզնեսի գործունեության վրա։
Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների համար կգործի բնակապահովման երկարաժամկետ վարձակալության նոր ծրագիրը։
Ֆինանսական և բանկային համակարգում կգործարկվի նոր «Ստոպ» գործիքը։
Եկամուտների համալիր գնահատման հիման վրա կներդրվի ընտանիքների անապահովության գնահատման նոր համակարգ։
ՀՀ հարկային օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով չվճարված հարկային պարտավորությունների դեպքում նախ կուղարկվի հիշեցում, ապա կկիրառվեն գանձման և արգելանքի միջոցներ։
Փոփոխվում է տարեց կամ հաշմանդամություն ունեցող անձանց խնամքի ծառայության համար դիմելու կարգը։
Երրորդ երկրներից ներմուծվող և «ներքին սպառման համար բացթողում» մաքսային ընթացակարգով ձևակերպվող որոշ ապրանքների համար մաքսային մարմիններին անհրաժեշտ է ներկայացնել համապատասխանության գնահատման փաստաթուղթ։
«Սպառողների իրավունքների պաշտպանության մասին» օրենքի փոփոխություններով սահմանվում է թերություն ունեցող ապրանքների համար պարտադիր 2 տարվա երաշխիք, և արգելվում է սպառողներին մոլորեցնող համեմատական գովազդը:

С 1 июля вступают в силу ряд важных программ и законодательных изменений.
С 1 июля вступают в силу ряд важных программ и законодательных изменений, которые окажут влияние как на граждан, так и на деятельность бизнеса.
Для семей, перемещенных из Карабаха, будет действовать новая программа долгосрочной аренды жилья.
В финансовой и банковской системе будет запущен новый инструмент «Стоп».
На основе комплексной оценки доходов будет внедрена новая система оценки неблагополучия семей.
Согласно изменениям в Налоговом кодексе РА, в случае неуплаченных налоговых обязательств сначала будет отправлено напоминание, затем будут применены меры взыскания и ареста.
Изменяется порядок обращения за услугами по уходу за пожилыми людьми или инвалидами.
Для некоторых товаров, ввозимых из третьих стран и оформляемых по таможенной процедуре «освобождение для внутреннего потребления», таможенным органам необходимо представить документ о соответствии.
Изменениями в законе «О защите прав потребителей» устанавливается обязательная 2-летняя гарантия на товары с недостатками, и запрещается вводящая в заблуждение сравнительная реклама для потребителей.