Հուլիսի 1-ից ուժի մեջ են մտնում մի շարք կարևոր ծրագրեր և օրենսդրական փոփոխություններ
Հուլիսի 1-ից ուժի մեջ են մտնում մի շարք կարևոր ծրագրեր և օրենսդրական փոփոխություններ, որոնք ազդեցություն կունենան ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ բիզնեսի գործունեության վրա։
Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների համար կգործի բնակապահովման երկարաժամկետ վարձակալության նոր ծրագիրը։
Ֆինանսական և բանկային համակարգում կգործարկվի նոր «Ստոպ» գործիքը։
Եկամուտների համալիր գնահատման հիման վրա կներդրվի ընտանիքների անապահովության գնահատման նոր համակարգ։
ՀՀ հարկային օրենսգրքում կատարված փոփոխություններով չվճարված հարկային պարտավորությունների դեպքում նախ կուղարկվի հիշեցում, ապա կկիրառվեն գանձման և արգելանքի միջոցներ։
Փոփոխվում է տարեց կամ հաշմանդամություն ունեցող անձանց խնամքի ծառայության համար դիմելու կարգը։
Երրորդ երկրներից ներմուծվող և «ներքին սպառման համար բացթողում» մաքսային ընթացակարգով ձևակերպվող որոշ ապրանքների համար մաքսային մարմիններին անհրաժեշտ է ներկայացնել համապատասխանության գնահատման փաստաթուղթ։
«Սպառողների իրավունքների պաշտպանության մասին» օրենքի փոփոխություններով սահմանվում է թերություն ունեցող ապրանքների համար պարտադիր 2 տարվա երաշխիք, և արգելվում է սպառողներին մոլորեցնող համեմատական գովազդը:

Starting from July 1, a number of important programs and legislative changes will come into effect.
Starting from July 1, a number of important programs and legislative changes will come into effect, which will impact both citizens and business operations.
A new long-term rental program for housing support will be implemented for families displaced from Artsakh.
A new "Stop" tool will be launched in the financial and banking system.
A new system for assessing family vulnerability will be introduced based on a comprehensive evaluation of income.
With the changes made to the Tax Code of the Republic of Armenia, in cases of unpaid tax obligations, a reminder will first be sent, followed by enforcement and seizure measures.
The procedure for applying for care services for the elderly or persons with disabilities is being changed.
For certain goods imported from third countries and processed under the "exemption for domestic consumption" customs procedure, customs authorities will require the submission of a conformity assessment document.
Amendments to the "Law on Consumer Rights Protection" establish a mandatory 2-year warranty for defective goods and prohibit misleading comparative advertising to consumers.