Բյուրեղավանում աղիքային վարակի դեպքեր են արձանագրվել, կան հոսպիտալացվածներ
Բյուրեղավան համայնքում աղիքային վարակի դեպքեր են արձանագրվել: Հանրապետական շտապօգնության ծառայությունը գիշերվա ընթացքում ստացել է 15 կանչ, որից 6-ն ավարտվել է հոսպիտալացումով: Հիմնական ախտանշանները՝ ինքնազգացողության վատացում, ջերմության բարձրացում, որովայնի շրջանում ցավ:
«Հոսպիտալացվածների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են միջին ծանրության: Ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:
Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մասնագետներն իրականացնում են անհրաժեշտ համաճարակաբանական ուսումնասիրությունները և հակահամաճարակային միջոցառումները։
Այս պահին կատարվում են դեպքերի համաճարակաբանական հետազոտություն, նմուշառում և լաբորատոր հետազոտություններ՝ հիվանդության հավանական աղբյուրը և փոխանցման գործոնները պարզելու նպատակով։
Լաբորատոր և համաճարակաբանական հետազոտությունների արդյունքների ամփոփումից հետո կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն աղիքային վարակի պատճառի վերաբերյալ»:

В Бюракане зафиксированы случаи кишечной инфекции, есть госпитализированные.
В общине Бюракаван зафиксированы случаи кишечной инфекции. Республикаская служба скорой помощи за ночь получила 15 вызовов, из которых 6 завершились госпитализацией. Основные симптомы — ухудшение самочувствия, повышение температуры, боли в области живота:
«Состояние здоровья госпитализированных врачи оценивают как средней тяжести. Они получают необходимую медицинскую помощь.
Специалисты Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения проводят необходимые эпидемиологические исследования и противоэпидемические мероприятия.
В настоящее время проводятся эпидемиологические расследования случаев, отбор образцов и лабораторные исследования с целью выяснения вероятного источника заболевания и факторов передачи.
После подведения итогов лабораторных и эпидемиологических исследований будет предоставлена дополнительная информация о причине кишечной инфекции»: