Խմելու ջրի որակի շեղումներ չեն արձանագրվել. «Վեոլիա ջուր»-ը՝ Բյուրեղավանի դեպքի մասին
Բյուրեղավան համայնքում խմելու ջրի վերաբերյալ մամուլում տարածված հրապարակումների առնչությամբ տեղեկացնում ենք, որ «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը սահմանված կարգով և պարբերաբար իրականացնում է խմելու ջրի նմուշառումներ ջրաղբյուրներում և օրվա կարգավորիչ ջրամբարներում։
«Կատարված հետազոտությունների արդյունքներով՝ խմելու ջրի որակի շեղումներ չեն արձանագրվել։
Տարածված հրապարակումների և հանրային մտահոգությունների հիման վրա ընկերության մասնագետներն այս պահին ևս իրականացնում են լրացուցիչ հետազոտություններ, որոնց արդյունքների վերաբերյալ կտրամադրվի հավելյալ տեղեկատվություն։
Հորդորում ենք բնակիչներին հետևել բացառապես պետական իրավասու մարմինների պաշտոնական հաղորդագրություններին՝ չճշտված տեղեկությունների տարածումից և անհարկի անհանգստությունից խուսափելու համար»:

Нарушений качества питьевой воды не зафиксировано. «Веолия Вода» о случае в Бюракаване
В связи с публикациями в прессе о питьевой воде в общине Бюракан сообщаем, что компания «Веолия Вода» в установленном порядке и регулярно проводит отбор проб питьевой воды из источников и суточных регулирующих резервуаров.
«По результатам проведенных исследований отклонений в качестве питьевой воды не зафиксировано.»
На основании распространенных публикаций и общественных беспокойств специалисты компании в данный момент также проводят дополнительные исследования, по результатам которых будет предоставлена дополнительная информация.
Призываем жителей следовать исключительно официальным сообщениям государственных уполномоченных органов, чтобы избежать распространения непроверенной информации и ненужной тревоги»: