Վրաստանը խորացնում է հարաբերությունները հարևանների հետ. Կոբախիձե
1lurer.am Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ Վրաստանը հատուկ հարաբերություններ ունի երեք հարևան երկրների՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ, և այդ հարաբերությունները խորանում են:
Նրա խոսքով՝ վերջին շրջանում Վրաստանի կառավարությունը նաև ակտիվորեն աշխատում է Կենտրոնական Ասիայի երկրների հետ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ:
«Մենք առավելագույնս խորացնում ենք հարաբերությունները Կենտրոնական Ասիայի հինգ երկրի հետ։ Ներուժը շատ մեծ է, և գլխավորն այն է, որ մենք ակտիվորեն աշխատում ենք այն լիարժեք իրացնելու ուղղությամբ։ Այս ամենը առանցքային դեր է խաղում տրանսպորտային փոխկապակցվածության և տարանցիկ գործառույթի տեսանկյունից»,- ասել է Կոբախիձեն Imedi հեռուստաալիքի եթերում։

Georgia is deepening its relations with neighbors. Kobakhidze
1lurer.am The Prime Minister of Georgia has stated that Georgia has special relations with three neighboring countries—Armenia, Azerbaijan, and Turkey—and these relations are deepening.
According to him, recently the Georgian government has also been actively working on developing relations with Central Asian countries.
«We are maximizing the deepening of relations with the five Central Asian countries. The potential is very great, and the main thing is that we are actively working towards fully realizing it. All of this plays a key role in terms of transport connectivity and transit functions,» said Kobakhidze on the Imedi television channel.