Վրաստանը խորացնում է հարաբերությունները հարևանների հետ. Կոբախիձե
1lurer.am Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է, որ Վրաստանը հատուկ հարաբերություններ ունի երեք հարևան երկրների՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ, և այդ հարաբերությունները խորանում են:
Նրա խոսքով՝ վերջին շրջանում Վրաստանի կառավարությունը նաև ակտիվորեն աշխատում է Կենտրոնական Ասիայի երկրների հետ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ:
«Մենք առավելագույնս խորացնում ենք հարաբերությունները Կենտրոնական Ասիայի հինգ երկրի հետ։ Ներուժը շատ մեծ է, և գլխավորն այն է, որ մենք ակտիվորեն աշխատում ենք այն լիարժեք իրացնելու ուղղությամբ։ Այս ամենը առանցքային դեր է խաղում տրանսպորտային փոխկապակցվածության և տարանցիկ գործառույթի տեսանկյունից»,- ասել է Կոբախիձեն Imedi հեռուստաալիքի եթերում։

1lurer.am Премьер-министр Грузии заявил, что Грузия имеет особые отношения с тремя соседними странами — Арменией, Азербайджаном и Турцией, и эти отношения углубляются.
По его словам, в последнее время правительство Грузии также активно работает над развитием отношений с Центральной Азией.
«Мы максимально углубляем отношения с пятью странами Центральной Азии. Потенциал очень велик, и главное, что мы активно работаем над его полным реализацией. Все это играет ключевую роль с точки зрения транспортной связанности и транзитной функции»,- сказал Кобахидзе в эфире телеканала Imedi.