Փոքր Վեդիի մանկապարտեզի դաստիարակի կողմից անչափահասին ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելու վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
17-07-2026 13:42 Արարատի մարզ Իրավունք
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Փոքր Վեդի գյուղի մանկապարտեզի դաստիարակի կողմից անչափահասի նկատմամբ ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Փոքր Վեդի գյուղի մանկապարտեզի դաստիարակը տևական ժամանակ չհամակերպվելով և չհանդուրժելով երեխայի աշխույժ վարքագիծը, անօգնական վիճակում գտնվող անչափահասին ֆիզիկական ուժեղ ցավ և հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելու դիտավորությամբ, 2024 թվականի ապրիլ-մայիսն ընկած ժամանակահատվածում մանկապարտեզի ննջարանում նախ քաշքշել, ապա հարվածել է երեխայի գլխին, որից հետո նրա լացը հարկադրաբար լռեցնելու նպատակով հարվածել է ևս մեկ անգամ:
Դաստիարակի նկատմամբ հսկող դատախազի որոշմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (անչափահասի նկատմամբ ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը):

Предварительное следствие по уголовному делу о причинении физической боли и сильных душевных страданий несовершеннолетнему со стороны воспитателя детского сада в Малой Веди завершено.
17-07-2026 13:42 Право
В Армянском следственном комитете завершено предварительное расследование уголовного дела, возбужденного в отношении воспитателя детского сада в селе Малый Веди за причинение физической сильной боли и психического сильного страдания несовершеннолетнему:
В ходе предварительного расследования уголовного дела были получены очевидные фактические данные о том, что воспитатель детского сада в селе Малый Веди, долгое время не смиряясь и не терпя активное поведение ребенка, с намерением причинить физическую сильную боль и психическое сильное страдание находящемуся в беспомощном состоянии несовершеннолетнему, в период с апреля по май 2024 года в спальне детского сада сначала дергал, а затем ударил ребенка по голове, после чего, с целью принудительно заставить его замолчать, ударил еще раз.
В отношении воспитателя по решению надзорного прокурора возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 3 части 2 статьи 196 Уголовного кодекса (причинение физической сильной боли или психического сильного страдания несовершеннолетнему):