ՆԳ նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության ստեղծման 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
17-07-2026 14:24 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության ստեղծման 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
«Հարգելի՛ գործընկերներ, համակարգի վետերաններ,
Շնորհավորում եմ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության ստեղծման 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Մեր երկրի սեյսմիկ առանձնահատկությունները թելադրում են շարունակաբար զարգացնել սեյսմիկ պաշտպանության ոլորտի կարողությունները՝ համադրելով տարիների փորձն ու ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումները։
1988 թվականի Սպիտակի երկրաշարժը դարձավ սեյսմիկ անվտանգության նոր մտածողության մեկնակետ՝ ընդգծելով աղետների ռիսկի կառավարման, գիտական ներուժի և մասնագիտական պատրաստվածության առանցքային նշանակությունը։
Այսօր մեր ջանքերն ուղղված են սեյսմիկ անվտանգության համակարգի շարունակական արդիականացմանը՝ զարգացնելու կարողությունները, ամրապնդելու սեյսմիկ մշտադիտարկման հնարավորությունները, բարձրացնելու համայնքների պատրաստվածությունն ու ձևավորելու առավել անվտանգ միջավայր։
Այս համակարգի գործունեության կարևոր չափանիշը սեյսմիկ ռիսկի ճիշտ գնահատումն է՝ հանրության անվտանգության ապահովման տեսանկյունից, իսկ դրա ամենահուսալի երաշխիքը՝ մասնագիտական պատրաստվածությամբ և պատասխանատվության բարձր զգացումով մասնագետների աշխատանքը։
Հարգելի՛ գործընկերներ, շնորհակալություն ձեր բարեխիղճ ծառայության ու նվիրումի համար։ Մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ աշխատանքում և անձնական կյանքում»:

Министр внутренних дел направил поздравительное сообщение по случаю 35-й годовщины создания Службы территориальной защиты от сейсмических угроз.
17-07-2026 14:24 Армения Пресс-релизы
Министр внутренних дел Армении Арпине Саргсян направила поздравительное сообщение по случаю 35-й годовщины создания Службы территориальной сейсмической защиты.
«Уважаемые коллеги, ветераны системы,
Поздравляю с 35-й годовщиной создания Службы территориальной сейсмической защиты.
Сейсмические особенности нашей страны диктуют необходимость постоянного развития возможностей в области сейсмической защиты, сочетая многолетний опыт и современные технологические решения.
Землетрясение в Спитаке 1988 года стало отправной точкой для новой концепции сейсмической безопасности, подчеркивающей ключевое значение управления рисками бедствий, научного потенциала и профессиональной подготовки.
Сегодня наши усилия направлены на постоянное обновление системы сейсмической безопасности, развитие возможностей, укрепление возможностей сейсмического мониторинга, повышение готовности сообществ и создание более безопасной среды.
Важным критерием работы этой системы является правильная оценка сейсмического риска с точки зрения обеспечения безопасности общества, а самым надежным гарантом является работа специалистов с высокой профессиональной подготовкой и чувством ответственности.
Уважаемые коллеги, благодарю вас за вашу добросовестную службу и преданность делу. Желаю новых достижений в работе и личной жизни»: