ՆԳ նախարարը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության ստեղծման 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
17-07-2026 14:24 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության ստեղծման 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
«Հարգելի՛ գործընկերներ, համակարգի վետերաններ,
Շնորհավորում եմ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության ստեղծման 35-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Մեր երկրի սեյսմիկ առանձնահատկությունները թելադրում են շարունակաբար զարգացնել սեյսմիկ պաշտպանության ոլորտի կարողությունները՝ համադրելով տարիների փորձն ու ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումները։
1988 թվականի Սպիտակի երկրաշարժը դարձավ սեյսմիկ անվտանգության նոր մտածողության մեկնակետ՝ ընդգծելով աղետների ռիսկի կառավարման, գիտական ներուժի և մասնագիտական պատրաստվածության առանցքային նշանակությունը։
Այսօր մեր ջանքերն ուղղված են սեյսմիկ անվտանգության համակարգի շարունակական արդիականացմանը՝ զարգացնելու կարողությունները, ամրապնդելու սեյսմիկ մշտադիտարկման հնարավորությունները, բարձրացնելու համայնքների պատրաստվածությունն ու ձևավորելու առավել անվտանգ միջավայր։
Այս համակարգի գործունեության կարևոր չափանիշը սեյսմիկ ռիսկի ճիշտ գնահատումն է՝ հանրության անվտանգության ապահովման տեսանկյունից, իսկ դրա ամենահուսալի երաշխիքը՝ մասնագիտական պատրաստվածությամբ և պատասխանատվության բարձր զգացումով մասնագետների աշխատանքը։
Հարգելի՛ գործընկերներ, շնորհակալություն ձեր բարեխիղճ ծառայության ու նվիրումի համար։ Մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ աշխատանքում և անձնական կյանքում»:

The Minister of Emergency Situations has sent a congratulatory message on the occasion of the 35th anniversary of the establishment of the Seismic Protection Territorial Service.
17-07-2026 14:24 Armenia Press release
The Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, Arpine Sargsyan, has sent a congratulatory message on the occasion of the 35th anniversary of the establishment of the Seismic Protection Territorial Service.
«Dear colleagues, veterans of the system,
I congratulate you on the occasion of the 35th anniversary of the establishment of the Seismic Protection Territorial Service.
The seismic characteristics of our country dictate the need to continuously develop the capabilities in the field of seismic protection by combining years of experience with modern technological solutions.
The 1988 Spitak earthquake became the starting point for a new way of thinking about seismic safety, highlighting the key importance of disaster risk management, scientific potential, and professional preparedness.
Today, our efforts are directed towards the continuous modernization of the seismic safety system, developing capabilities, strengthening seismic monitoring possibilities, enhancing community preparedness, and creating a safer environment.
A crucial criterion for the operation of this system is the accurate assessment of seismic risk from the perspective of public safety, and its most reliable guarantee is the work of professionals with high levels of preparedness and a strong sense of responsibility.
Dear colleagues, thank you for your diligent service and dedication. I wish you new achievements in your work and personal life»: