Արդարադատության նախարարությունը մեկնարկում է «Իրավունքի ամառային դպրոց-2026» ծրագիրը
Արդարադատության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ Հայաստանում գործող բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների իրավագիտության ֆակուլտետների 2-րդ և բարձր կուրսերի 30 ուսանողի հնարավորություն կընձեռվի ստանալու իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները, ծանոթանալու ոլորտի բարեփոխումներին և Արդարադատության նախարարության ու վերջինիս ենթակայությամբ գործող ծառայությունների, գործակալությունների և ՊՈԱԿ-ների աշխատանքներին։
««Իրավունքի ամառային դպրոց-2026» ծրագիրը կանցկացվի 2026 թվականի օգոստոսի 3-14-ը։ Հայտերն ընդունվում են մինչև հուլիսի 25-ը՝ ժամը 22։00-ն։
Ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել ձևաթուղթ։
Հայտերի ուսումնասիրության փուլն անցած մասնակիցները կհրավիրվեն հարցազրույցի։
«Իրավունքի ամառային դպրոց-2026» ծրագրի ավարտին մասնակիցներին կտրվեն հավաստագրեր։
Հարցերի դեպքում գրել՝ studentengagement@moj.am  էլ․հասցեին կամ զանգահարել 010593920 հեռախոսահամարին»:

Министерство юстиции запускает программу «Летняя школа права-2026»
Министерство юстиции сообщает, что 30 студентам 2-го и старших курсов юридических факультетов высших учебных заведений Армении будет предоставлена возможность получить ответы на интересующие их вопросы, ознакомиться с реформами в области и работой Министерства юстиции, а также подведомственных ему служб, агентств и государственных учреждений.
«Летняя школа права-2026» пройдет с 3 по 14 августа 2026 года. Заявки принимаются до 25 июля до 22:00.
Для участия в программе необходимо заполнить форму.
Участники, прошедшие этап изучения заявок, будут приглашены на собеседование.
По окончании программы «Летняя школа права-2026» участникам будут выданы сертификаты.
В случае вопросов пишите на электронный адрес: studentengagement@moj.am или звоните по телефону 010593920»: