Արդարադատության նախարարությունը մեկնարկում է «Իրավունքի ամառային դպրոց-2026» ծրագիրը
Արդարադատության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ Հայաստանում գործող բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների իրավագիտության ֆակուլտետների 2-րդ և բարձր կուրսերի 30 ուսանողի հնարավորություն կընձեռվի ստանալու իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները, ծանոթանալու ոլորտի բարեփոխումներին և Արդարադատության նախարարության ու վերջինիս ենթակայությամբ գործող ծառայությունների, գործակալությունների և ՊՈԱԿ-ների աշխատանքներին։
««Իրավունքի ամառային դպրոց-2026» ծրագիրը կանցկացվի 2026 թվականի օգոստոսի 3-14-ը։ Հայտերն ընդունվում են մինչև հուլիսի 25-ը՝ ժամը 22։00-ն։
Ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել ձևաթուղթ։
Հայտերի ուսումնասիրության փուլն անցած մասնակիցները կհրավիրվեն հարցազրույցի։
«Իրավունքի ամառային դպրոց-2026» ծրագրի ավարտին մասնակիցներին կտրվեն հավաստագրեր։
Հարցերի դեպքում գրել՝ studentengagement@moj.am  էլ․հասցեին կամ զանգահարել 010593920 հեռախոսահամարին»:

The Ministry of Justice is launching the "Summer School of Law-2026" program.
The Ministry of Justice informs that 30 students from the 2nd year and higher of law faculties of higher educational institutions operating in Armenia will have the opportunity to receive answers to their questions, get acquainted with the reforms in the field, and learn about the work of the Ministry of Justice and the services, agencies, and state non-commercial organizations operating under it.
The "Summer School of Law-2026" program will take place from August 3 to 14, 2026. Applications are accepted until July 25 at 22:00.
To participate in the program, it is necessary to fill out the application form.
Participants who pass the application review phase will be invited for an interview.
Upon completion of the "Summer School of Law-2026" program, participants will be awarded certificates.