ՌԴ Վլադիմիրի մարզի ղեկավար Ալեքսանդր Ավդեևը հայտնել է, որ անօդաչու թռչող սարքի (ԱԹՍ) հարձակման թիրախ է դարձել մարզի պահեստային համալիրներից մեկը։
«Սոբինսկի շրջանում ԱԹՍ-ն հարձակվել է պահեստային համալիրի վրա։ Կան ավերածություններ, հրդեհ է բռնկվել։ Մարդիկ տարհանվել են», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, օգոստոսի 3-ի առավոտյան Max-ի իր ալիքում գրել է Ավդեևը։ Նահանգապետը նշել է, որ մարզում շարունակում է պահպանվել անօդաչու սարքերի վտանգը և բնակիչներին կոչ է արել պահպանել անվտանգության միջոցները։
Wildberries-Russ ընկերության մամուլի ծառայությունն էլ հայտնել է, որ Վլադիմիրի մարզում գտնվող ընկերության լոգիստիկ օբյեկտում ԱԹՍ-ի հարձակման հետևանքով հրդեհ է բռնկվել։
«Դեպքի վայրում աշխատում են հրշեջ ջոկատները։ Նախնական տվյալներով՝ տուժածներ չկան», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։ Ընկերության տեղեկացմամբ՝ մարդիկ տարհանվել են։Հաղորդագրության համաձայն՝ Wildberries-Russ-ը վերակազմավորել է իր լոգիստիկ շղթաները, և մատակարարումների ընդունումն ու պատվերների առաքումն իրականացվում են ընկերության այլ օբյեկտների միջոցով։

Глава Владимирской области России Александр Авдеев сообщил, что одной из складских комплексов региона стал объектом атаки беспилотного летательного аппарата (БПЛА).
«В Собинском районе БПЛА атаковал складской комплекс. Есть разрушения, возник пожар. Люди эвакуированы», - написал Авдеев в своем канале Max утром 3 августа, как передает «Арменпресс». Губернатор отметил, что угроза беспилотников в регионе сохраняется, и призвал жителей соблюдать меры безопасности.
Пресс-служба компании Wildberries-Russ также сообщила, что в логистическом объекте компании, расположенном в Владимирской области, возник пожар в результате атаки БПЛА.
«На месте происшествия работают пожарные расчеты. По предварительным данным, пострадавших нет», - говорится в сообщении. По информации компании, люди были эвакуированы. Согласно сообщению, Wildberries-Russ реорганизовала свои логистические цепочки, и прием поставок и доставка заказов осуществляется через другие объекты компании.