Այս գիշեր ՌԴ ՀՕՊ-ի հերթապահ միջոցների կողմից ոչնչացվել է 274 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք. ՌԴ ՊՆ
1lurer.am  Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ հուլիսի 31-ի Մոսկվայի ժամանակով ժամը 20:00-ից մինչև օգոստոսի 1-ի առավոտյան ժամը 7:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ՌԴ ՀՕՊ-ի հերթապահ միջոցները ոչնչացրել են 274 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք:
Դրանք ոչնչացվել են Բելգորոդի, Բրյանսկի, Վոլգոգրադի, Վորոնեժի, Կալուգայի, Կուրսկի, Լիպեցկի, Օրյոլի, Ռոստովի, Ռյազանի, Սարատովի, Սմոլենսկի, Տամբովի, Տուլայի մարզերի, Մոսկվայի շրջանի, Ղրիմի, Կրասնոդարի երկրամասի և Ազովի ու Կրասնոդարի մարզերի տարածքներում:
Ուկրաինական լրատվամիջոցներն էլ տեղեկացնում են, որ Ուֆայում հրդեհ է բռնկվել հերթական նավթավերամշակման գործարանում: Նշվում է նաև, որ այդ գիշեր դրոնների թիրախում են եղել Թաթարստանում գտնվող «Նիժնեկամսկնեֆտեխիմ» արդյունաբերական գոտու և Դոնեցկի ու Զապորոժիեի շրջանների էներգետիկ օբյեկտները:

01-08-2026 11:20 Ռուսաստան Politics
1lurer.am The Russian Ministry of Defense has reported that from 20:00 Moscow time on July 31 to 07:00 on August 1, the Russian air defense forces destroyed 274 Ukrainian drones.
They were destroyed in the territories of Belgorod, Bryansk, Volgograd, Voronezh, Kaluga, Kursk, Lipetsk, Oryol, Rostov, Ryazan, Saratov, Smolensk, Tambov, Tula regions, Moscow region, Crimea, Krasnodar Krai, and the Azov and Krasnodar regions.
Ukrainian media also report that a fire broke out at another oil refinery in Ufa. It is also noted that that night, the targets of drones included energy facilities in the industrial zone of "Nizhnekamskneftekhim" in Tatarstan and in the Donetsk and Zaporizhzhia regions.