Այս գիշեր ՌԴ ՀՕՊ-ի հերթապահ միջոցների կողմից ոչնչացվել է 274 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք. ՌԴ ՊՆ
1lurer.am  Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ հուլիսի 31-ի Մոսկվայի ժամանակով ժամը 20:00-ից մինչև օգոստոսի 1-ի առավոտյան ժամը 7:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ՌԴ ՀՕՊ-ի հերթապահ միջոցները ոչնչացրել են 274 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք:
Դրանք ոչնչացվել են Բելգորոդի, Բրյանսկի, Վոլգոգրադի, Վորոնեժի, Կալուգայի, Կուրսկի, Լիպեցկի, Օրյոլի, Ռոստովի, Ռյազանի, Սարատովի, Սմոլենսկի, Տամբովի, Տուլայի մարզերի, Մոսկվայի շրջանի, Ղրիմի, Կրասնոդարի երկրամասի և Ազովի ու Կրասնոդարի մարզերի տարածքներում:
Ուկրաինական լրատվամիջոցներն էլ տեղեկացնում են, որ Ուֆայում հրդեհ է բռնկվել հերթական նավթավերամշակման գործարանում: Նշվում է նաև, որ այդ գիշեր դրոնների թիրախում են եղել Թաթարստանում գտնվող «Նիժնեկամսկնեֆտեխիմ» արդյունաբերական գոտու և Դոնեցկի ու Զապորոժիեի շրջանների էներգետիկ օբյեկտները:

Этой ночью средствами дежурной службы ПВО России было уничтожено 274 украинских беспилотных летательных аппарата. Минобороны России
01-08-2026 11:20 Ռուսաստան Политика
1lurer.am Министерство обороны России сообщило, что с 20:00 по московскому времени 31 июля до 7:00 утра 1 августа средства ПВО России уничтожили 274 украинских беспилотных летательных аппарата:
Они были уничтожены на территориях Белгородской, Брянской, Волгоградской, Воронежской, Калужской, Курской, Липецкой, Орловской, Ростовской, Рязанской, Саратовской, Смоленской, Тамбовской, Тульской областей, Московской области, Крыма, Краснодарского края и Азовского и Краснодарского районов:
Украинские СМИ также сообщают, что в Уфе вспыхнул пожар на очередном нефтеперерабатывающем заводе. Также отмечается, что этой ночью в зоне поражения дронов находились энергетические объекты в Татарстане, в промышленной зоне «Нижнекамскнефтехим» и в Донецкой и Запорожской областях: